Zawodnik Beniaminka Krosno Antoni Kozubal otrzymał zaproszenie na sesję treningową Manchesteru United.
Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy oficjalne zaproszenie od jednego z największych klubów piłkarskich na świecie - Manchester United, by zawodnik Beniaminka Krosno Antoni Kozubal poleciał do Anglii i w dniach 4-9 kwietnia wziął udział w sesjach treningowych Manchesteru United! To ogromny sukces samego Antka oraz Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno, która w tym roku ma 10 lat.

Grzegorz Raus (Dyrektor Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno): - Dla takich chwil warto było zakładać Beniaminka. Jesteśmy dumni z naszego zawodnika, który rozpoczął treningi w wieku 6 lat w Beniaminku. Szacunek dla Rodziny Antka, która mocno wspiera go w rozwoju, wszystkich trenerów w naszej Akademii, którzy trenowali i trenują tego utalentowanego zawodnika, jego kolegów z drużyny i dobrych ludzi, których spotkał na swojej drodze i wywarli na niego pozytywny wpływ. To pierwszy polski zawodnik z pola w tych kategoriach wiekowych, który będzie testowany przez Manchester United. Rozmawiając ze skautem United na Europę Środkowo-Wschodnią, stwierdził, że tylko zawodnik Beniaminka Krosno z obserwowanych przez ostatnie miesiące zawodników z Polski, Węgier i Słowacji spełnił kryteria, które pozwalają by ocenili go trenerzy na Old Trafford. Pan Dominik Kozubal, tato Antka, poleci razem z synem. Jak mówi Manchester pokrywa oczywiście wszystko, włączenie z przelotem i jest szansa obejrzenia meczu Manchester United - Everton w dniu 4 kwietnia. Dla naszej rozwijającej się cały czas Akademii to ogromna mobilizacja do pracy. To wielka szansa dla samego młodego zawodnika, który jest kandydatem na piłkarza, ale również kolejny krok w rozwoju Beniaminka. To nie jedyny zawodnik obserwowany przez znane marki europejskie i najlepsze Akademie w kraju. To jasny sygnał dla ludzi pracujących w cały czas budowanej Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno, rodziców którzy nam ufają i inwestują w rozwój swoich dzieci oraz naszych przyjaciół z grupy Profbud, że warto stawiać na Beniaminka Krosno. Naszą misją jest „Kopalnia Talentów”. Czym jest talent? Należy przeczytać książkę Rasmusa Ankersena o takim samym tytule i wyciągnąć wnioski. My już to w Beniaminku zrobiliśmy. Zakładając jako młody trener Beniaminka w 2007 roku, cieszyłem się że możemy coś zrobić dla rozwoju futbolu w Krośnie. Po kilku latach zrozumiałem, że możemy robić wielkie rzeczy.  Futbol to piękna gra, a w życiu piękne są tylko chwile. Jedną z nich było otworzenie i przeczytanie maila od Szefa Skautingu Akademii Manchester United. Antek już byłeś na Wyspach. Pokaż na Old Trafford jak chłopaki z Krosna grają w piłkę!.

Manchester United to jeden z największych klubów piłkarskich na świecie i najbardziej utytułowany klub w Anglii. W swojej bogatej, 139-letniej historii może poszczycić się m.in 20 tytułami mistrza Anglii, 12 pucharami kraju i 3 triumfami w Lidze Mistrzów. Nieodzowną częścią tożsamości „Czerwonych Diabłów” jest szkolenie i odważne stawianie na młodych piłkarzy. Na stadionie Old Trafford wychowały się ikony światowego futbolu – wśród nich, m.in: George Best, Ryan Giggs, Paul Scholes czy David Beckham. Najnowszą historię piszą obecnie kolejni gracze, którzy zbierali w United pierwsze szlify – m.in najdroższy zawodnik w historii dyscypliny Paul Pogba czy rewelacyjny Marcus Rashofrd. Niesamowita tradycja objawia się też w liczbach. Chociaż trudno w to uwierzyć, w kadrze meczowej znajduje się chociaż jeden wychowanek Akademii już od... 3851 spotkań, czyli blisko 80 lat!

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.