28 marca w pracowniach Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 w Krośnie "Budowlanka" przeprowadzony został Regionalny Turniej Systemów Dociepleń, którego inicjatorami byli nauczyciele MZS nr 5.
  
Szkoła nawiązała ścisłą współpracę w zakresie kształcenia zawodowego uczniów z firmą Greinplast pod której patronatem rozegrano turniej. Przystąpiły do niego takie szkoły jak:
Zespół Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie
Zespół Szkół nr 1 im. Ambrożego Towarnickiego w Rzeszowie
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. T. Kościuszki w Stalowej Woli
Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu
Zespół Szkół w Czudcu
Zespół Szkół Budowlanych im. T. Kościuszki w Brzozowie

Regionalny Turniej Systemów Dociepleń

W efekcie współzawodnictwa, którego celem było wykonanie określonego detalu docieplenia oraz fragmentu akrylowego tynku cienkowarstwowego, wyłoniono zwycięzcę a został nim Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Stalowej Woli w składzie: Kacper Guzik, Jakub Kucharczyk.

Regionalny Turniej Systemów Dociepleń

Kolejne dwa miejsca przypadły drużynie gospodarzy: Kacprowi Herba i Krystianowi Ryszowi oraz chłopcom z Zespołu Szkół Budowlanych z Brzozowa - Patrykowi Januszowi i Maciejowi Rachwałowi.

Regionalny Turniej Systemów Dociepleń

Zwycięskie drużyny zostały nagrodzone zestawami narzędzi ufundowanymi przez Greinplast, szkoły natomiast odebrały puchary i dyplomy. Pozostali uczestnicy uhoronowani zostali dyplomami oraz pamiątkowymi gadżetami.

Krośnieńska "Budowlanka" ma na celu aby turniej ten stał się imprezą cykliczną i na stałe wpisał się w jej działalność. Należy zwrócić uwagę na to, że tendencja szkół kształcących zawodowo do tego aby nawiązywać i utrzymywać bliską współpracę z firmami, których działalność jest bezpośrednio związana z określonym zawodem jest dobrą drogą do tego aby poszerzać i urozmaicać kształcenie młodych zawodowców.

Regionalny Turniej Systemów Dociepleń

Działając w myśl tej zasady, szkoła podpisała umowę o współpracy z Greinplast Podkarpacie. Młodzież technikum budowlanego ma dzięki temu sposobność do uczestniczenia w szkoleniach i warsztatach prowadzonych przez wykwalifikowanych pracowników zatrudnianych przez firmę partnerską. Działania takie umożliwiają lepsze przygotowanie uczniów do wykonywania swoich zadań w pracy zawodowej oraz sprzyja lepszej aklimatyzacji w środowisku, w którym przyjdzie im kiedyś pracować.