Znakomity występ zespołu Eksperyment na XX Mistrzostwach Polski Cheerleaders.
Działający przy Miejskim Zespole Szkół nr 4 w Krośnie zespół Eksperyment na XX Mistrzostwach Polski Cheerleaders, które odbyły się w Łochowie w dniach 31.03 - 02.04, zdobył II miejsce w dywizji Pom Dance Elite, w kategorii junior, a tym samym tytuł wicemistrza Polski.

Eksperyment Krosno

Zespół zatańczył w składzie: Iga Sawaryn, Natalia Młocek, Katarzyna Andrunik, Dominika Balon, Beata Balon, Dominika Guzik, Natalia Kaleta, Aleksandra Wajda, Paulina Mrózek, Natalia Woźniak, Paulina Gromek i Julia Turek.

Tytuł mistrzowski przypadł zespołowi Atiga z Tarnowa, natomiast na 3 miejscu uplasował się Galaxy Cheer ze Skawiny. W Mistrzostwach brało udział 128 zespołów i 51 duetów, które podzielone zostały na 3 dywizje: Cheer Dance, Pom Dance i Cheer, których eliminacje i rundy finałowe rozgrywały się przez 3 dni we wspaniałej hali sportowej w Łochowie, a relacja z zawodów prowadzona była na żywo, tak więc można było podziwiać młode krośnianki. Mistrzostwa zostały objęte honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki - Witolda Bańki.

Poziom zawodów był bardzo wysoki i do końca nie można było przewidzieć wyniku rundy finałowej. Do finału Mistrzostw Polski dostały się zespoły z Gdyni, Tarnowa, Skawiny, Legionowa, Krosna i Mszczonowa. Finałowa szóstka to zespoły, które z Mistrzostw Polski wyjeżdżają z pucharem, tak więc samo wejście do finału było już wielką radością dla zespołu, pozostało jedynie, walczyć o pozycję medalową.

Przepisy Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders dotyczące udziału w zawodach są bardzo wymagające, zespołowi udało się sprostać wymaganiom. 2 miejsce przyznane przez 5 sędziów z całej Polski było dla Eksperymentu ogromnym zaskoczeniem i jednocześnie wyróżnieniem. Mimo, że zespół jest wielokrotnym zdobywcą miejsc medalowych na zawodach wysokiej rangi, w tym Grand Prix Polski Cheerleaders w Krakowie, gdzie w jesieni 2016 roku zdobył również srebrny medal, oraz wielokrotnym zdobywcą srebra i brązu podczas Grand Prix Polski Cheerleaders w Tyczynie, to właśnie ta nagroda przyniosła najwięcej radości i łez szczęścia, bo dla dziewcząt był to pierwszy udział w Mistrzostwach Polski.

Dla duetu zespołu Eksperyment w składzie: Natalia Młocek i Dominika Balon te Mistrzostwa okazały się być również bardzo szczęśliwe. Tancerki zdobyły tytuł Mistrza Polski godnie reprezentując Krosno.

Trenerką zespołu jest Beata Łopatkiewicz.