Znakomity występ zespołu Eksperyment na XX Mistrzostwach Polski Cheerleaders.
Działający przy Miejskim Zespole Szkół nr 4 w Krośnie zespół Eksperyment na XX Mistrzostwach Polski Cheerleaders, które odbyły się w Łochowie w dniach 31.03 - 02.04, zdobył II miejsce w dywizji Pom Dance Elite, w kategorii junior, a tym samym tytuł wicemistrza Polski.

Eksperyment Krosno

Zespół zatańczył w składzie: Iga Sawaryn, Natalia Młocek, Katarzyna Andrunik, Dominika Balon, Beata Balon, Dominika Guzik, Natalia Kaleta, Aleksandra Wajda, Paulina Mrózek, Natalia Woźniak, Paulina Gromek i Julia Turek.

Eksperyment Krosno

Tytuł mistrzowski przypadł zespołowi Atiga z Tarnowa, natomiast na 3 miejscu uplasował się Galaxy Cheer ze Skawiny. W Mistrzostwach brało udział 128 zespołów i 51 duetów, które podzielone zostały na 3 dywizje: Cheer Dance, Pom Dance i Cheer, których eliminacje i rundy finałowe rozgrywały się przez 3 dni we wspaniałej hali sportowej w Łochowie, a relacja z zawodów prowadzona była na żywo, tak więc można było podziwiać młode krośnianki. Mistrzostwa zostały objęte honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki - Witolda Bańki.

Eksperyment Krosno

Poziom zawodów był bardzo wysoki i do końca nie można było przewidzieć wyniku rundy finałowej. Do finału Mistrzostw Polski dostały się zespoły z Gdyni, Tarnowa, Skawiny, Legionowa, Krosna i Mszczonowa. Finałowa szóstka to zespoły, które z Mistrzostw Polski wyjeżdżają z pucharem, tak więc samo wejście do finału było już wielką radością dla zespołu, pozostało jedynie, walczyć o pozycję medalową.

Eksperyment Krosno

Przepisy Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders dotyczące udziału w zawodach są bardzo wymagające, zespołowi udało się sprostać wymaganiom. 2 miejsce przyznane przez 5 sędziów z całej Polski było dla Eksperymentu ogromnym zaskoczeniem i jednocześnie wyróżnieniem. Mimo, że zespół jest wielokrotnym zdobywcą miejsc medalowych na zawodach wysokiej rangi, w tym Grand Prix Polski Cheerleaders w Krakowie, gdzie w jesieni 2016 roku zdobył również srebrny medal, oraz wielokrotnym zdobywcą srebra i brązu podczas Grand Prix Polski Cheerleaders w Tyczynie, to właśnie ta nagroda przyniosła najwięcej radości i łez szczęścia, bo dla dziewcząt był to pierwszy udział w Mistrzostwach Polski.

Eksperyment Krosno

Dla duetu zespołu Eksperyment w składzie: Natalia Młocek i Dominika Balon te Mistrzostwa okazały się być również bardzo szczęśliwe. Tancerki zdobyły tytuł Mistrza Polski godnie reprezentując Krosno.

Eksperyment Krosno

Trenerką zespołu jest Beata Łopatkiewicz.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

CAPTCHACODE_FORM_TEXT