Pięć drużyn z trzech krajów zagrało w "EUROGYM Football Cup" w Krośnie.
W czwartek 13 kwietnia "Hala Krosno" była areną bardzo ciekawych rozgrywek podczas, których gościliśmy zespoły z Anglii i Słowacji. Międzynarodowy Turniej "EUROGYM Football Cup" zgromadził na starcie pięć drużyn z rocznika 2006, wspomniane narodowości reprezentowali zawodnicy z klubów Rossington Main Junior Football Club oraz MFK Zemplin Michalovce, a w stawce drużyn znalazły się również Akademia Piłkarska Jasło, Aktiv Pro Rymanów i gospodarze z Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno.

W 10 rozegranych spotkaniach padło 38 goli, na zielonej murawie swoje umiejętności szlifowało 64 zawodników i 2 zawodniczki. Piłkarskie zmagania wygrali nasi południowy sąsiedzi z MFK Zemplin Michalovce, którzy triumfowali we wszystkich czterech rozgrywanych meczach, drugie miejsce przypadło Akademii Piłkarskiej Jasło, a trzecie Beniaminkowi Krosno. Blisko podium był także angielski Rossington Main JFC, który brąz z gospodarzami przegrał stosunkiem bramek. Na piątym miejscu uplasowała się drużyna Aktiv Pro Rymanów.

Krosno zawody

Trenerzy Beniaminka Krosno Marek Adamiak i Mateusz Knap mieli do dyspozycji podczas tego turnieju aż 21-osobową kadrę, w której znaleźli się również dwaj zawodnicy z ukraińskiego klubu FK Lwów. Wyróżniający się w swojej drużynie z rocznika 2007 młodzi piłkarze wraz ze swoimi opiekunami wyrazili chęć podjęcia treningów w Beniaminku, to kolejny znak rozwoju naszej Akademii.

Organizatorzy przewidzieli również nagrody indywidualne, "Najlepszym Zawodnikiem" wybrano Alexa Barana (MFK Zemplin Michalovce), tytuł "Królem Strzelców" wywalczył Michał Sieńkowski (AP Jasło), a "Najlepszym Bramkarzem" został Karol Borowski (Beniaminek Krosno).

Krosno zawody

Sponsorem tytularnym turnieju była Strefa Sportu i Relaksu EUROGYM, jej przedstawiciel Krzysztof Skiba wspólnie z Panem Januszem Szczupakiem z Wydziału Młodzieżowego Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej wręczali nagrody wszystkim drużynom, a turniej oglądał również manager klubu MFK Zemplin Michalovce Pan Marek Zahorcak.

Był to kolejny w tym roku turniej organizowany przez Akademię Piłkarską Beniaminek Krosno, w którym młodzi piłkarze z Krosna, z Podkarpacia, mieli możliwość gry, a także zawarcia nowych znajomości z zawodnikami z zagranicznych zespołów.