Jedyny koncert na Podkarpaciu. Europejska trasa chicagowskiego The Steepwater Band.
  
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zaprasza na koncert chicagowskiej formacji The SteepwaterBand, która odwiedzi 21 miejsc w Europie. Na mapie podróży muzyków wielokrotnie dzielących scenę m.in. z Gov't Mule czy Lynyrd Skynyr nie zabraknie Krosna. To jedyne miasto na Podkarpaciu w którym wystąpią amerykanie.

Warto więc zaplanować sobie czas, bo taka okazja nie zdarza się często. Tym bardziej, że stylistycznie można ich muzykę określić jako ukłon w stronę bluesa brytyjskiego przepuszczoną przez filtr współczesnego rocka. Zespół powstał w Chicago w 1998 roku jako trio. Nazwa pochodzi od statku towarowego zobaczonego przez wokalistę i gitarzystę Jeffa Massey’a w porcie nad jeziorem Michigan. Choć Jeff Massey, Tod Bowers i Joe Winters zaczynali jako dość ortodoksyjne trio bluesowe koncentrujące się na interpretowaniu bluesowych standardów, poprzez lata nie oparli się wpływom psychodelii, americany, jazzu, czy rocka. Z czasem przekształcili się w kwartet (w 2012 roku do pozostałej trójki dołączył gitarzysta Eric Saylors), a obecnie repertuar zespołu składa się głównie z utworów autorskich. W 2000 roku po raz pierwszy wystąpili na Chicago Blues Festival. Rok później wydali pierwszy długogrający album zatytułowany „Brother to the Snake”. Obecnie mają na koncie kilkanaście wydawnictw audio i video, a właśnie promują szósty studyjny album zatytułowany „Shake Your Faith”. Ich utwory zostały wykorzystane w wielu programach telewizyjnych oraz filmach.

The Steepwater Band zaprezentuje się Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie w środę 10 maja 2017 r. Początek koncertu zaplanowany został na godz. 20:00.
Bilety w cenie:
- 30 zł (przedsprzedaż)
- 40 zł (w dniu koncertu)
do nabycia w kasie RCKP przy ul. Kolejowej 1