Krosno Biega, to cykl biegów górskich w najpiękniejszych okolicach Krosna. Wiosenny Nafciarz, Zemsta Cześnika, Czarny Kamieniarz i Zemsta Rejenta to tegoroczne trasy z cyklu biegów górskich Krosno Biega.
W środę 26 kwietnia zawodnicy zainaugurowali cykl biegów górskich Krosno Biega, który odbył się w Węglówce. Była to pierwsza do pokonania trasa Wiosenny Nafciarz, która miała długość 7,2 km długości i około 300 metrów podbiegów z pięknymi o tej porze roku widokami na Suchą Górę.

Krosno Biega

Pierwszy na metę tegorocznej edycji Cyklu Krosno Biega na trasie Wiosenny Nafciarz przybiegł Marcin Niezgoda, reprezentujący KKB MOSiR Krosno. Drugi był Łukasz Medejczyk z Dobieszyna. Trzeci Mateusz Błaż z Kombornii.

Krosno Biega

Marcin Michalec z KKB MOSiR Krosno zwyciężył w kategorii nordic walking. Na pokonanie trasy potrzebował 45 minut i 40 sekund. Drugi był Robert Janocha z klubu Muks Podkarpacie Jedlicze natomiast trzeci na metę przyszedł Wojciech Bilik z klubu Samotni Wędrowcy.

Krosno Biega

Wśród kobiet najlepsze miejsce zajęła Beata Łopatkiewicz z Krosna.

Krosno Biega

Na mecie biegu na zawodników każdej z tegorocznych tras będą czekać przekąski, posiłek regeneracyjny oraz napoje przygotowane specjalnie dla zawodników przez pracowników restauracji Posmakuj Krosno.

Krosno Biega

Kolejny bieg górski w ramach Cyklu Krosno Biega odbędzie się 7 czerwca w Odrzykoniu, zawodnicy będą mieli do pokonania 6,5-kilometrową trasę Zemsta Cześnika.