Startup mieszkańców powiatu krośnieńskiego, Pawła Helnarskiego i Marcina Szczura został zakwalifikowany do inkubatora firmy Samsung.
Samsung Inkubator zainaugurował swoją działalność 12 kwietnia 2017 roku w Rzeszowie. Oficjalnego otwarcia inkubatora dokonał wicepremier Mateusz Morawiecki, prezes Samsunga Hadrian Baumann oraz ambasador Korei Południowej Sung-joo Choi.

Startup nazywa się ControlCold. W ramach tego projektu ma zostać stworzony system do zdalnego zarządzania i monitoringu przemysłowych instalacji chłodniczych i przeciwpożarowych. W zamyśle pomysłodawców ma to być narzędzie wczesnego ostrzegania o awariach urządzeń chłodniczych. Ma ograniczać wyciek szkodliwych gazów do atmosfery i minimalizować opłaty emisyjne, które muszą ponosić właściciele instalacji chłodniczych. Projektowany system ma ograniczać koszty obsługi urządzeń HAVC średnio o 32%.

Zanim pomysł Pawła Helnarskiego i Marcina Szczura został doceniony przez firmę Samsung, ich startup zakwalifikował się do akceleratora Startin Podkarpackie. Projekt Startin Podkarpackie to inicjatywa Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (RARR), której patronuje Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl. - - Nasz projekt jest dobry dla środowiska, dobry dla biznesu i już wzbudza zainteresowanie wśród naszych potencjalnych klientów. Mamy doskonały zespół, w tym utalentowanego elektronika Mateusza Guzika. Wierzymy w sukces naszego przedsięwzięcia i w roku 2018 planujemy wprowadzić nasz produkt na rynek - mówi Paweł Helnarski jeden z pomysłodawców startupu ControlCold.

Warto podkreślić, że to jedyny innowacyjny projekt z tej części Podkarpacia, który został zauważony przez RARR i firmę Samsung.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

CAPTCHACODE_FORM_TEXT