O lekki samochód gaśniczy marki Renault wzbogacili się strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Iwoniczu-Zdroju. Oficjalnie samochód został przekazany w sobotę 6 maja na placu Dietla.
  
Sobotnia uroczystość przekazania i poświęcenia nowego, lekkiego samochodu ratowniczo - gaśniczego marki Renault dla strażaków ochotników z Iwonicza-Zdroju zgromadziła w Iwoniczu-Zdroju nie tylko strażaków, ale także wielu mieszkańców gminy Iwonicz-Zdrój i kuracjuszy.

Uroczystość rozpoczęła się od zbiórki przy remizie, wspólnym przejściu do kościoła parafialnego i uroczystej mszy świętej. Po mszy uczestnicy przeszli na plac Dietla gdzie odbyła się jej główna część.

Przekazanie samochodu OSP Iwonicz-Zdrój

Na plac uroczyście wprowadzono poczty sztandarowe i pododdziały oraz przywitano przybyłych gości. Z okazji uroczystego przekazania nowego samochodu pożarniczego wciągnięto także flagę Związku OSP RP na maszt i odegrano hymn związkowy.

WIDEO

Formalnego przekazania kluczyków do nowego samochodu, na ręce naczelnika OSP Artura Gierlacha i kierowcy Mateusza Kindelskiego, dokonał Burmistrz Gminy Iwonicz-Zdrój Witold Kocaj i Zastępca Burmistrza Jacek Rygiel w towarzystwie Przewodniczącego Zarządu Miasta Iwonicz-Zdrój Raymunda Boczara.

Samochód poświęcił proboszcz parafii pw. św. Iwona i Matki Bożej Uzdrowienia Chorych ks. Bogdan Nitka.

Przekazanie samochodu OSP Iwonicz-Zdrój

Podczas sobotniej uroczystości wręczono medal im. Bolesława Chomicza oraz medale za zasługi dla pożarnictwa i odznaczenia za wysługę lat.

Warto podkreślić, że nowy samochód został zakupiony w całości z budżetu gminy Iwonicz-Zdrój.

Dowódcą uroczystości był dh Janusz Litwin - prezes ZOSP RP w Iwoniczu-Zdroju, funkcjonariusz KM PSP w Krośnie - dowódca zmiany nr 2 jednostki ratowniczo-gaśniczej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Iwonicza-Zdroju.