Sukcesy na zawodach w Czechach i Zamościu odnieśli krośnieńscy zawodnicy z Klubu Kyokushin Karate.
  
W sobotę 6 maja w Łabuńkach k/Zamościa odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Młodzików i Juniorów Młodszych Karate Kyokushin oraz III Ogólnopolski Turniej o Puchar Wójta Gminy Łabunie w kategoriach wiekowych dzieci i juniorów.
W zawodach uczestniczyło łącznie 204 zawodników z Lublina, Białej Podlaskiej, Tomaszowa Lubelskiego, Krosna, Przeworska, Chełma, Radzynia Podlaskiego, Dukli, Chodla, Świdnika, Białegostoku, Wohynia, Zamościa oraz z Ukrainy - Rawa Ruska.
Krośnieński Klub Kyokushin Karate, pod opieką sensei Adama Buczyńskiego i sensei Marka Sawczuka, reprezentowało 9 zawodników. Pięcioro z nich zdołało stanąć na podium zdobywając łącznie 8 pucharów.

Zawody Zamość

Trzy najmłodsze reprezentantki naszego Klubu - Jolanta Śmietana, Karina Korona oraz Izabela Mielech nie miały sobie równych, zdobywając pierwsze miejsca zarówno w konkurencji kata jak i kumite.
Najmłodsza zawodniczka Jola, po wykonaniu kata, otrzymała bardzo wysokie noty sędziowskie oraz ogromne brawa od zgromadzonej w hali publiczności. Karina kontynuowała swoją zwycięską passę w kumite. To był jej trzeci z rzędu triumf na zawodach i zarazem 5 podium w tej kategorii w tym roku.Iza, w zaciętej i wyrównanej walce finałowej, w ostatnich sekundach, wykonując technikę punktowaną na wazari, zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Zawody Zamość

Wiktoria Bilska w konkurencji kata, po raz kolejny, zaprezentowała bardzo wysoki poziom i wyszkolenie techniczne, co zaowocowało zdobyciem I miejsca. Dla Macieja Szybiaka zawody te okazały się przełomowe, pierwszy raz w swojej karierze zawodniczej wywalczył podium w konkurencji kumite zdobywając III miejsce.

Wyniki zawodników:
Jolanta Śmietana - I miejsce kata, I miejsce kumite,
Karina Korona - I miejsce kata, I miejsce kumite,
Izabela Mielech - I miejsce kata, I miejsce kumite,
Wiktoria Bilska - I miejsce kata,
Maciej Szybiak - III miejsce kumite.

Zawody w Czechach

W tym samym dniu w miejscowości Hostinne rozegrano Otwarte Mistrzostwa Republiki Czeskiej Karate Kyokushin. W turnieju rywalizowało (tylko kategoria kumite) 107 zawodników z 24 klubów karate z Czech, Polski, Słowacji, Ukrainy oraz Węgier. Sędzią głównym był uznany czeski karateka sensei Jan Soukup. Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało sześciu klubowiczów, którzy łącznie zdobyli 5 trofeów.

Zawody w Czechach

Medal z najcenniejszego dla sportowca kruszcu wywalczył, po stoczeniu trzech emocjonujących walk, Aleks Łączak. Mimo wagi poniżej 40 kg, Aleks trafił do kategorii plus 40 kg, jednak nie miał problemów z pokonaniem Czecha (zawodnik z zielonym pasem) oraz dwóch cięższych rodaków. Czasem potrzeba przejechać ponad 600 km, by w półfinale skrzyżować rękawice z klubowym kolegą - doświadczył tego Jakub Prajsnar, który z czeskiego turnieju przywiózł srebrny krążek, finał przegrywając z zawodnikiem gospodarzy.
Oliwia Krupa fighterka krośnieńskiego klubu, również po bardzo wyrównanej walce i dogrywce, wywalczyła brąz.

Zawody w Czechach

Maja Wajda pokazowo wygrała pierwszy pojedynek, w drugim uległa przeciwniczce, jednak w trzeciej walce pokazała sportowego ducha i pewnie sięgnęła po brąz. Najmłodsza zawodniczka Emilia Gazda w swojej pierwszej walce trafiła na znacznie wyższą i cięższą zawodniczkę (żółty pas) – ogromne brawa i gratulację za odważną postawę – niestety, czeski turniej nie okazał się dla Emilki "medalowy".

Miejsca Naszych zawodników:
Łączak Aleks - 1 m
Prajsnar Jakub - 2 m
Pikuła Karol - 3 m
Krupa Oliwia 3 m
Wajda Maja 3 m