W ramach projektu Erasmus+ uczniowie z Zespołu Szkół w Iwoniczu wyjechali do Niemiec.
  
Grupa uczniów z Zespołu Szkół w Iwoniczu wyjechała do Hamm, niedaleko Dortmundu w Niemczech w ramach realizowanego projektu Erasmus+ "Youropeans on the move – migrants between integration and tradition". Było to ostatnie spotkanie uczestników projektu z 10 współpracującymi ze sobą krajami europejskimi. Opiekę nad uczniami sprawowały Anna Kolarczyk i Izabela Śliwka.

uczniowie z Iwonicza

Pobyt w Niemczech rozpoczął się od wizyty w szkole 'Galilei Gymnasium", gdzie odbyło się uroczyste powitanie wszystkich uczestników projektu. Wszyscy uczestnicy spotkania brali udział w warsztatach, w czasie których pracowali nad stworzeniem filmów video poświęconych tematowi przewodniemu projektu - losowi migrantów we współczesnym świecie.

uczniowie z Iwonicza

Młodzież nie tylko pracowała nad realizacją projektu, lecz także miała okazję zwiedzić okoliczne miejscowości i ich zabytki. Odwiedziliśmy miasteczko studenckie Münster, a także atrakcję turystyczną tej miejscowości - skansen regionalny. W Dortmundzie zapoznaliśmy się z pracą górników w kopalni węgla, która obecnie jest muzeum. Atrakcją dla uczestników wyjazdu było wejście i zwiedzanie stadionu Borussia Dortmund. Wolny czas uczestnicy projektu miło spędzali w towarzystwie kolegów z innych krajów, doskonaląc przy tym swoje umiejętności językowe i zawierając nowe, międzynarodowe znajomości.

uczniowie z Iwonicza

Projekt Erasmus+ to sposobność na rozwijanie zainteresowań, podróżowanie, doskonalenie znajomości języków obcych. Co najważniejsze, wyjazd młodzieży jest całkowicie finansowany ze środków Unii Europejskiej.