W ramach projektu Erasmus+ uczniowie z Zespołu Szkół w Iwoniczu wyjechali do Niemiec.
Grupa uczniów z Zespołu Szkół w Iwoniczu wyjechała do Hamm, niedaleko Dortmundu w Niemczech w ramach realizowanego projektu Erasmus+ "Youropeans on the move – migrants between integration and tradition". Było to ostatnie spotkanie uczestników projektu z 10 współpracującymi ze sobą krajami europejskimi. Opiekę nad uczniami sprawowały Anna Kolarczyk i Izabela Śliwka.

uczniowie z Iwonicza

Pobyt w Niemczech rozpoczął się od wizyty w szkole 'Galilei Gymnasium", gdzie odbyło się uroczyste powitanie wszystkich uczestników projektu. Wszyscy uczestnicy spotkania brali udział w warsztatach, w czasie których pracowali nad stworzeniem filmów video poświęconych tematowi przewodniemu projektu - losowi migrantów we współczesnym świecie.

uczniowie z Iwonicza

Młodzież nie tylko pracowała nad realizacją projektu, lecz także miała okazję zwiedzić okoliczne miejscowości i ich zabytki. Odwiedziliśmy miasteczko studenckie Münster, a także atrakcję turystyczną tej miejscowości - skansen regionalny. W Dortmundzie zapoznaliśmy się z pracą górników w kopalni węgla, która obecnie jest muzeum. Atrakcją dla uczestników wyjazdu było wejście i zwiedzanie stadionu Borussia Dortmund. Wolny czas uczestnicy projektu miło spędzali w towarzystwie kolegów z innych krajów, doskonaląc przy tym swoje umiejętności językowe i zawierając nowe, międzynarodowe znajomości.

uczniowie z Iwonicza

Projekt Erasmus+ to sposobność na rozwijanie zainteresowań, podróżowanie, doskonalenie znajomości języków obcych. Co najważniejsze, wyjazd młodzieży jest całkowicie finansowany ze środków Unii Europejskiej.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.