Rafał Majewski z Zespołu Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie zdobył tytuł "Najlepszego ucznia w zawodzie fryzjer". Turniej odbył się w poniedziałek w Krośnie.
XVI Wojewódzki Turniej "Najlepszy uczeń w zawodzie fryzjer" 2017 odbył się w poniedziałek w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie, który był jednocześnie organizatorem konkursu. Współorganizatorem był Cech Rzemiosł Różnych w Krośnie a patronat honorowy nad turniejem objął Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki.

Wioletta Stanisz

Do rywalizacji o zaszczytny tytuł przystąpiło 11 uczniów z pięciu szkół: Zespołu Szkół Nr 4 w Dębicy, Zespołu Szkół Nr 5 w Sanoku, Zespołu Szkół Technicznych w Strzyżowie, Zespołu Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie. Na przygotowanie fryzury młodzi adepci sztuki fryzjerskiej mieli 2 godziny. Tegoroczny temat zmagań brzmiał "Geometryczna fantazja".

WIDEO

Jury miało niełatwe zadanie i ogłoszenie wyników poprzedzone było długą naradą. Musiało uwzględnić nie tylko spójność wykonanej fryzury z makijażem i strojem ale i także organizację stanowiska pracy i kreatywność w tworzeniu fryzury.

W XVI edycji turnieju zwyciężył Rafał Majewski z Zespołu Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie, który zaskoczył nie tylko jury wplatając we włosy świecące diody. Drugie miejsce zajęła Paulina Mołczan reprezentująca Zespół Szkół Nr 5 w Sanoku a trzecie reprezentantka gospodarzy Wioletta Stanisz. Wyróżnienia otrzymali: Iwona Szafran, Natalia Ryczek, Joanna Kowalska, Karolina Ozga, Rafał Majewski i Wioletta Stanisz.

Rafał Majewski i Bronisław Baran

Wszyscy uczestnicy finału otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, zwycięzcy cenne nagrody rzeczowe i puchary.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z turnieju: