Policjanci z krośnieńskiej drogówki podsumowali swoją pracę i sporządzili statystyki w związku ze zdarzeniami, do których doszło w minionym miesiącu na drogach Krosna i powiatu krośnieńskiego.
  
W kwietniu 2017 r. na drogach Krosna i powiatu krośnieńskiego doszło do 2 wypadków drogowych, w których zginęła jedna osoba, a 3 zostały ranne. Odnotowano 99 kolizji.

Funkcjonariusze krośnieńskiej komendy ujawnili 29 kierujących, którzy byli w stanie nietrzeźwości - 21 z nich, kierowało pojazdami mechanicznymi. Zatrzymano także 2 kierujących w stanie po użyciu alkoholu, w tym jednego kierującego pojazdem mechanicznym.

Mundurowi z drogówki wylegitymowali 2281 osób, w tym 1890 kierujących. Zastosowali 928 mandatów, 140 pouczeń oraz 47 wniosków o ukaranie do sądu. Częstym wykroczeniem popełnianym przez kierujących było przekraczanie dopuszczalnej prędkości - policjanci odnotowali ich 631. Nierzadko naruszano przepisy o zachowaniu się wobec pieszych - 242. Przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, to częste wykroczenie popełniane przez pieszych - policjanci ujawnili 129 takich przypadków.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej jednostki zatrzymali 76 dowodów rejestracyjnych oraz 32 prawa jazdy. 3319 kierujących zostało poddanych badaniu na stan trzeźwości.

Funkcjonariusze z krośnieńskiej drogówki realizowali szereg akcji o charakterze prewencyjnym w tym m.in. „Prędkość”, „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”, „Bezpieczny weekend - Wielkanoc”, „Trzeźwy poranek”, „Majowy weekend 2017”, „Patrz w lusterka! Motocykle są wszędzie”, eliminacje powiatowe Ogólnopolskich Turniejów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego.