Projekt „Dokonaj Niemożliwego” tworzą trzy uczennice II LO. w Krośnie. Przedsięwzięcie to ma na celu zachęcić ludzi do aktywnego zaangażowania się w swoje życie, do pokonywania swoich słabości i lęków. Projekt przyjął formę spotkań, prezentacji, dyskusji i warsztatów.
W cyklu spotkań "Dokonaj Niemożliwego" gośćmi już byli: Sebastian Ciepiela (młody krośnianin z olbrzymim bagażem doświadczeń dobrych i złych), Łukasz Frajer (niewidomy masażysta zarażający optymizmem) oraz Kamil Misztal (Prezes Fundacji „Krok do marzeń”).

Ostatnie spotkanie miało miejsce 16 maja br. w Piwnicy PodCieniami. Jego bohaterem była Beata Łopatkiewicz - nauczycielka języka angielskiego w Gimnazjum nr 4. w Krośnie, opiekunka zespołu tanecznego "Eksperyment". Kobieta bardzo dzielna, wytrzymała i szalona, która emanuje ciepłem i zaraża coraz większe grono swoich znajomych pozytywną energią

Beata Łopatkiewicz

- Pani Beata opowiedziała o swojej nowej pasji, jaką są górskie biegi długodystansowe, o walce ze swoimi słabościami jakie musiała pokonać, aby móc startować w biegach, które dla niektórych nawet wytrawnych biegaczy nadal są w sferze marzeń.
Początek 4 lata temu mogłoby się wydawać dość nietypowy - kontuzja barku, operacja i rehabilitacja. Rehabilitację jej prowadzi młody człowiek zafascynowany bieganiem, który opowiadając o kolejnych startach i emocjach im towarzyszących wzbudza ciekawość pani Beaty, która mimo ukończonych studiów na AWF-ie, nigdy nie lubiła biegania i nigdy nie biegała z wyjątkiem obowiązkowych zaliczeń na studiach. Pod wpływem opowieści postanawia spróbować. Najpierw postanawia za namową swojego rehabilitanta spróbować nordic walking i przebywając w sanatorium stawia pierwsze kroki z kijkami. Kiedy okazuje się, że jest w stanie pokonać całkiem spore dystanse pieszo, przychodzi pora na pierwsze starty w zawodach. Potem próbuje swoich sił w bieganiu. Najpierw dystanse kilku kilometrowe, potem coraz dłuższe, aż do kilkudziesięciu kilometrów. I tak w rekordowo krótkim czasie z osoby nie uprawiającej biegania gotowa była wziąć udział w „Biegu Rzeźnika”- mordercze 72 km, a jej partnerem biegowym zostaje osoba, która zaraziła ją swoją pasją – rehabilitant Marcin Michalec. Potem są kolejne biegi, kolejne dystanse i kolejne trudne trasy: 82 km, 104km… aż po Łemkowyna Ultra Trail w 2016r - 150 km. Pani Łopatkiewicz godnie reprezentuje nasze miasto na zawodach w Polsce, Europie ale także i poza nią – przebiegła The Great Wall Marathon 2016. Stawała na podium 69 razy i przebiegła łącznie 7500km. Życzymy jej dalszych sukcesów, braku kontuzji oraz, aby nadal motywowała innych do działania.
- mówi Małgorzata Wietecha, członek zespołu projektowego "Dokonaj Niemożliwego".

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

CAPTCHACODE_FORM_TEXT