W miniony piątek w Ogródku Jordanowskim w Krośnie odbył się piknik rodzinny pod hasłem "Jesteśmy Rodziną - Świętujmy Razem".
W piątek 26 maja w Ogródku Jordanowskim w Krośnie odbył się piknik rodzinny dla dzieci. Przełom maja i czerwca to tradycyjnie już czas pikników - szkolnych, przedszkolnych, rodzinnych, dużych i małych. Te dni zagospodarowywane są dla rodzin, dla wzmacniania więzi, integrowania lokalnych środowisk, propagowania wspólnego spędzania czasu. Okazji nie brakuje: od Dnia Matki (26 V), poprzez Dzień Rodzicielstwa Zastępczego (30 V) i Dzień Dziecka (1 VI), aż po Dzień Ojca (23 VI).

ogródek jordanowski Krosno

Dzień 30 maja został ustanowiony Dniem Rodzicielstwa Zastępczego. W tym roku duże obchody tego święta odbyły się w piątek 26 maja 2017 w Ogródku Jordanowskim w Krośnie.
Piknik został zorganizowany przez Fundację Wielkie Serce i Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Krośnie, dzięki uprzejmości i życzliwej pomocy pani prezes Fundacji Jadwigi Jagieło oraz pani dyrektor MOPR Jolanty Matys.

ogródek jordanowski Krosno

Zorganizowaliśmy imprezę otwartą dla wszystkich rodzin z Krosna i okolic: biologicznych, adopcyjnych i zastępczych, bo „Każda rodzina jest ważna. Każde dziecko ma prawo do szczęśliwego dzieciństwa” - jak mówi motto Fundacji.
Już dwie godziny przed piknikiem rozpoczęły się przygotowania. Animatorzy Imprezy – Art (dzięki firmie Vestor Sośniak Justyna) rozstawiali dmuchane zjeżdżalnie, zamek i trampolinę, dźwiękowcy z RCKP przygotowywali nagłośnienie, dzieci z grupy Dysonans (pod kierunkiem pani Beaty Banaś) zaczynały się przebierać do występu.

ogródek jordanowski Krosno

Do pomocy zjawili się wolontariusze z ZS w Korczynie z opiekunką Koła Wolontariuszy panią Ewą Sikorą. Do pomocy zgłosiła się również młodzież z zaprzyjaźnionych rodzin zastępczych, oraz studentki z PWSZ w Krośnie – wszyscy ochoczo zabrali się do rozlokowywania stoisk gry rodzinnej.

ogródek jordanowski Krosno

ogródek jordanowski Krosno

Piknik był okazją nie tylko do promowania rodzicielstwa zastępczego, do którego zachęcały m.in. panie z MOPR, ale również do aktywnego spędzania czasu z całą rodziną. Pani Monika Guzik zaprosiła mamy do gimnastyki z wózkami, a pani Ewelina Borek-Kozubal zachęcała uczestników imprezy do Zumby.

ogródek jordanowski Krosno

Fantastyczna, rodzinna atmosfera – podkreślana wspaniałymi występami dzieci i młodzieży z grupy Dysonans oraz Beaty T., Andżeliki N. i Dominika D. (podopiecznych Fundacji) – sprzyjała zacieśnianiu wielopokoleniowych więzi rodzinnych.
Zobaczyliśmy również pokaz Parkuru, wykonaniu młodych ludzi.

ogródek jordanowski Krosno