Koncert galowy 25 maja, był ostatnim etapem XXII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki, organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym.
  
Od dwóch lat festiwal ten przebiega w trzech etapach: gminnym, przesłuchaniach wojewódzkich i finałem, który jest jednocześnie podsumowaniem wcześniejszych zmagań młodych wykonawców z niełatwą sztuką wokalną. W tegorocznym finale wystąpiło 18 laureatów, którzy po wcześniejszej próbie scenicznej o godzinie 16:00 zaprezentowali swe umiejętności przed zgromadzoną na sali widowiskowej publicznością. Jury festiwalowe, nie miało łatwej pracy, albowiem poziom poszczególnych „wykonów” w trakcie wcześniejszych etapów był bardzo wyrównany i na wysokim poziomie. Ostatecznie do koncertu galowego zaproszeni zostali soliści, którzy nie tylko potrafią pięknie śpiewać, ale również maja w sobie już to „coś”, co sprawia, że można ich nazwać artystami. Końcowym etapem koncertu były oczywiście nagrody i wyróżnienia.W roku bieżącym w poszczególnych kategoriach wiekowych nagrody zdobyli:

Kategoria szkoły podstawowe klasy I do III:
Paweł Madzia wyróżnienie
Kinga Supel wyróżnienie
Bartosz Klęba wyróżnienie
Aleksandra Kędra NAGRODA GŁÓWNA

Kategoria szkoły podstawowe klasy IV do VI:
Patrycja Preisner wyróżnienie
Oliwia Szybka wyróżnienie
Emilia Pieczek wyróżnienie
Zuzanna Pasiowiec NAGRODA GŁÓWNA

Kategoria gimnazjum:
Martyna Wójcik wyróżnienie
Nina Kotarba wyróżnienie
Zuzanna Stec wyróżnienie
Marlena Szmyd NAGRODA GŁÓWNAKategoria ponadgimnazjalna:
Maciej Niedziela wyróżnienie
Aleksandra Sienkowska wyróżnienie
Patrycja Kotarba wyróżnienie
Weronika Lechowicz wyróżnienie
Anna Rygiel NAGRODA GŁÓWNA

Wręczona została także nagroda specjalna dla debiutanta i jednocześnie najmłodszego uczestnika festiwalu 3,5. letniego Jasia Wilka ze studia wokalnego „Gama”
Nagrody i dyplomy laureatom wręczali: zastępca wójta Gminy Miejsce Piastowe Stanisława Gawlik i dyrektor Domu Kultury Janusz Węgrzyn.