Od 1 czerwca w Urzędzie Miasta Krosna można składać wnioski i odbierać Krośnieńską Kartę Mieszkańca.
Krośnieńska Karta Mieszkańca jest wydawana bezpłatnie, a jej otrzymanie odbywa się podczas jednej wizyty w urzędzie. Potrzebny jest tylko dowód tożsamości i dobrze wypełniony wniosek. Będzie ona upoważniać do korzystania z pakietu zniżek w ramach programu, który ma ułatwić mieszkańcom dostęp do różnego rodzaju usług, w tym także publicznych. Karta jest wydawana tym, którzy mieszkają w naszym mieście i tutaj płacą swoje podatki, tutaj też korzystają z wszystkich usług.

Dla kogo jest Krośnieńska Karta Mieszkańca
Beneficjentami Programu są osoby fizyczne zamieszkałe na terenie Miasta Krosna:
1. rozliczające podatek dochodowy zgodnie z tym miejscem zamieszkania w Urzędzie Skarbowym w Krośnie oraz ich dzieci w wieku do 18 roku życia lub 26 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje,
2. osoby nie rozliczające się z podatku dochodowego posiadające zaświadczenie z Urzędu Skarbowego w Krośnie lub Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Krośnie.

Krośnieńska Karta Mieszkańca

Krośnieńską Kartą Mieszkańca posługiwać się może wyłącznie jej użytkownik, którego dane identyfikacyjne są na niej umieszczone oraz rodzic/opiekun prawny osoby niepełnoletniej będącej użytkownikiem Karty, działający w imieniu tej osoby. Ważność Karty wygasa w przypadku upływu okresu na który została wydana, zmiany miejsca zamieszkania użytkownika Karty na miejsce znajdujące się poza terenem Krosna lub w przypadku śmierci użytkownika Karty.
Gdy gdy Karta zostanie zgubiona, osoba uprawniona do jej używania zobowiązana jest do niezwłocznego zawiadomienia w formie pisemnej Prezydenta Miasta Krosna o powyższym fakcie. Istnieje wtedy możliwość wydania na wniosek mieszkańca duplikatu takiej Karty, za wydanie pobierana jest opłata w wysokości 20 zł.

Wszelkich informacji o programie Krośnieńska Karta Mieszkańca udziela:
Wydział Polityki Społecznej i Zdrowie Urzędu Miasta Krosna
ul. Lwowska 28 a, parter
tel. 13 47 43 013
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

CAPTCHACODE_FORM_TEXT