W niedzielę przeszła parada mażoretek z Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie na Rynek.
W niedzielę 4 czerwca w Krośnie, w ramach Dni Krosna 2017, odbył się II Ogólnopolski Przegląd Amatorskich Zespołów Mażoretek "Majorki".

mażoretki Krosno

Impreza rozpoczęła się o godzinie 11:00 w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza. Około godziny 15:00 wyruszyła parada mażoretek ulicami miasta, w której udział wzięły wszystkie zespoły uczestniczące w przeglądzie - łącznie 16. Parada przeszła od RCKP na Rynek w towarzystwie Miejskiej Górniczej Orkiestrze Dętej.

WIDEO

Po przybyciu na Rynek, odbyło się ogłoszenie wyników oraz występy zwycięskich zespołów. W kategorii "Kadetki" pierwsze miejsce zajęły reprezentantki z grupy Silver z Gminnego Ośrodka Kultury w Majdanie Królewskim. Wśród juniorek pierwsze miejsce zajęły
mażoretki Jupiter z Domu Kultury w Pilźnie a wśród seniorek mażoretki "Domino" z Dominikowic.

mażoretki Krosno

Mażoretki występują na pokazach estradowych i paradach ulicznych, prezentując choreograficzne układy taneczno - marszowe do muzyki orkiestr dętych, żonglując i podrzucając przy tym pałeczki mażoretkowe zwane batonami. Stroje mażoretek nawiązują zwykle do umundurowania organizacji, do których należą współpracujące z nimi orkiestry. Stroje mażoretek, cechują się dużą różnorodnością i podlegają przynajmniej częściowo trendom w modzie, są jedynymi uniformami organizacyjnymi.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.