W Głowience odbyła się trzecia edycja Festiwalu Tańca Przedszkolnego.
We wtorek 6 czerwca sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej w Głowience zamieniła się w taneczny parkiet. Przedszkolaki z gminy Miejsce Piastowe wzięły udział w III Festiwalu Tańca Przedszkolnego.

W pierwszym festiwalu wzięło udział tyko jedno przedszkole. Rok temu zaprezentowały się wszystkie gminne przedszkola a w tym roku zabrakło jednego przedszkola ze względu na chorobę dzieci. - Nasz festiwal ma formę zabawy, nie ma wygranych i przegranych, wszystkie dzieci są nagradzane - wyjaśniała Renata Kluk z oddziału przedszkolnego w Głowience.

III Festiwal Tańca Przedszkolnego

Dzieci przebrane w barwne stroje miały mnóstwo frajdy ze wspólnej zabawy. - Taniec i muzyka to jest to, co najbardziej przyciąga naszą uwagę a małe dzieci jak je wystroimy i nauczymy tańczyć wyglądają przepięknie - mówiła Renata Kluk. Przy okazji jak wielokrotnie podkreślano podczas festiwalu, świetnie rozwijały swoje talenty i umiejętności.

W repertuarze przedszkolaków nie zabrakło tańców polskich, ludowych, nowoczesnych i współczesnych.

Na zakończenie każde dziecko otrzymało upominek z rąk zastępcy Wójta Gminy Miejsce Piastowe Stanisławy Gawlik, dyrektora Szkoły Podstawowej w Głowience Krzysztofa Romana i pomysłodawczyni festiwalu Renaty Kluk.