5 Wieczór Łemkowski odbędzie się w czerwcu w Krośnie.
30 czerwca w Restauracji Parkowa 7 o godzinie 19:30 w Krośnie rozpocznie się 5 Jubileuszowy Wieczór Łemkowski. W tym roku organizatorzy przygotowują wydarzenie pod hasłem „Łemkowski wypas”.

Wieczór Łemkowski

Wieczory łemkowskie od początku cieszyły się dużym zainteresowaniem, a z każdą kolejną edycją przybywało sympatyków. Co do czwartej edycji, wydarzenie odbywało się w Barze Monika a w tym roku organizatorzy zapraszają do Restauracji Parkowa 7.
Chcemy aby tego typu wydarzenia przybliżały kulturę, historię i codzienny tryb życia mieszkańców Beskidu Niskiego. Od pierwszej edycji dr Tadeusz Łopatkiewicz w rzeczowy ale barwny sposób opowiadał o wielu aspektach funkcjonowania ludności łemkowskiej. Jest to również okazja do spotkania dla miłośników górskich wędrówek. Często Wieczory łemkowskie przeciągają się aż do samego rana, ponieważ uczestnicy przysłowiowo nie mogą się z sobą nagadać - mówi Przemek Polański pomysłodawca wydarzenia.
Od samego początku głównym organizatorem imprezy jest zespół A Gdzie To Dawniej Stroiło, który koncertuje w trakcie Wieczorów Łemkowskich. Kultura łemkowska to także regionalna kuchnia, którą organizatorzy częstują gości w trakcie wydarzenia.

Wieczór Łemkowski

Rezerwacja pod numerem telefonu: 515 355 494
Wstęp 15 zł