Ponad 3 mln złotych kosztowała sala gimnastyczna, którą w środę otwarto przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krośnie.
W środę 14 czerwca, po ponad roku od wmurowania kamienia węgielnego, uroczyście otwarto nową salę gimnastyczną przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krośnie.

otwarcie sali gimnastycznej

Sala wybudowana za ponad 3 mln złotych będzie służyć uczniom ZSP nr 2 ale i także Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego i Szkoły Podstawowej nr 6. Na jej otwarcie czekało kilka pokoleń uczniów bowiem do tej pory zajęcia wychowania fizycznego odbywały się w niewielkiej zaadoptowanej sali lekcyjnej w piwnicach zabytkowego budynku.

WIDEO

Dzięki dofinansowaniu udało się wybudować prawdziwą salę gimnastyczną z przewiązką łączącą obiekt z istniejącym budynkiem szkoły i sanitariatami na parterze. Szkoła zyskała także dodatkowe pracownie na pierwszym piętrze. Obecnie trwa ich urządzanie a zostały przeniesione z wyburzonego baraku na którego miejscu wybudowano nową salę.

otwarcie sali gimnastycznej Krosno

Sala ma wymiary 18 x 30 m. Jest pełnowymiarowa do piłki siatkowej i koszykowej, w planach jest możliwość gry w piłkę ręczną, futsal i tenis ziemny.

Zobacz, jak wyglądało otwarcie: