Kolorowa i uroczysta procesja wyruszyła dziś z Bazyliki Farnej w Krośnie aby przejść ulicami miasta. Kościół Katolicki obchodzi dziś uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, święto potocznie zwane Bożym Ciałem.
  
Uroczystość Bożego Ciała rozpoczęła się mszą świętą, a następnie spod kościoła wyruszyła uroczysta procesja aby przejść ulicami miasta. Wierni przeszli ul. Piłsudskiego, Podwale, ul. Czajkowskiego, następnie przez Plac Konstytucji 3 Maja, dalej ulicą Sienkiewicza aż na Rynek.

Procesja Bożego Ciała Krosno

Zgodnie z tradycją lat poprzednich, wspólna modlitwa kilku parafii znajdujących się w centrum miasta, zgromadziła bardzo wielu wiernych w Bazylice Farnej. Nabożeństwo odprawiane w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, jest jednym z najważniejszych świąt w kalendarzu Kościoła katolickiego. Tego dnia wszyscy gromadzą się w świątyniach, aby wspólnie wyrazić dziękczynienie za ofiarę złożoną przez Jezusa Chrystusa na krzyżu. Wideo: https://www.facebook.com/terazkrosno/

Procesja Bożego Ciała Krosno

W uroczystym pochodzie uczestniczyły służby liturgiczne, lektorzy, ministranci, siostry zakonne, księża krośnieńskich parafii, a także wielu wiernych, w tym dzieci komunijne sypiące kwiaty i całe rodziny z dziećmi. Całej procesji towarzyszyła też muzyka Orkiestry Dętej ze Szkoły Muzycznej w Krośnie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: