W niedzielę 11 czerwca na placu przy domu ludowym w Krościenku Wyżnym odbył się Piknik Rodzinny. Był on okazją do zaprezentowania swoich umiejętności przez najmłodszych mieszkańców gminy.
Jako pierwsze na scenie pojawiły się dzieci z Przedszkola Samorządowego im. Wandy Chotomskiej w Krościenku Wyżnym. Zaprezentowały one trzy tańce: Taniec z kapeluszami, Smerfny rap oraz Kalinkę. Do występu dzieci przygotowały wychowawczynie grup: Magdalena Rozenbeiger, Aleksandra Szarek oraz Kamila Aszklar.

Piknik Rodzinny

Tuż po nich swoje umiejętności taneczne pokazały przedszkolaki z Ochronki Św. Józefa przygotowane przez Iwonę Kielar. W ich wykonaniu zobaczyliśmy tango, twista, taniec chiński oraz zabawę Miś i Pajacyk. Montaż słowno - muzyczny przedstawili także uczniowie klas II a i II b przygotowane przez wychowawczynie Irenę Barańską oraz Annę Słowik. Dzieci zaśpiewały piosenki dla mamy i taty oraz zaprezentowały trzy układy taneczne: marsza, taniec kwiatów oraz taniec dżentelmena.

Piknik Rodzinny

Na pikniku nie zabrakło także wspaniałych zespołów muzycznych, których opiekunem jest Maciej Filar. Jako pierwszy zaprezentował się zespół z Publicznego Gimnazjum im. Pokolenia Kolumbów w Krościenku Wyżnym. W ich wykonaniu usłyszeliśmy pięć piosenek: W kinie w Lublinie, Dreszcze, Takiego Janicka, Ludzkie gadanie oraz składankę. Natomiast młodzi muzycy ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II wykonali cztery utwory: Jaki piękny świat, Na pierwszy znak, Kwiaty we włosach oraz Sofia. Na zakończenie części artystycznej dla wszystkich obecnych na pikniku dzieci wystąpił teatr Edu-Artis ze spektaklem "Z wizytą w smerfowym lesie".

Piknik Rodzinny

Nagrodą dla wszystkich występujących był talon na darmowe zdjęcie w fotobudce, która była jedną z wielu atrakcji tegorocznego pikniku. Na najmłodszych czekały także bezpłatne dmuchańce oraz zabawy ze Smerfami.
Imprezę zakończył festyn pod gwiazdami z zespołem The Mode Song.