O krok od tragedii na ul. Podkarpackiej. Kierujący żukiem aby uniknąć najechania na tył innych samochodów i potrącenia pieszych wjechał w bariery ochronne.
Dzisiaj przed godziną 13:00 na ul. Podkarpackiej na wysokości przejścia dla pieszych z ul. Grodzką w Krośnie doszło do zdarzenia z udziałem samochodu dostawczego marki Żuk.

Kierujący samochodem jadąc prawym pasem w stronę Jasła a dojeżdżając do przejścia dla pieszych zorientował się, że nie zatrzyma bezpiecznie samochodu. Na przejście właśnie wchodziła grupka dzieci, na jego pasie ruchu zatrzymały się już dwa inne samochody, na pasie obok kolejne trzy.

WIDEO

Mężczyzna zdecydował się wjechać w bariery odgradzające jezdnię od chodnika aby uniknąć najechania na tył poprzedzających go pojazdów. Wypełniony złomem żuk uderzył w bariery i przewrócił się na bok. Kierującemu nic się nie stało.Na miejsce przybyły dwa zastępy z JRG Krosno a następnie pomoc drogowa. Kierujący samochodem dostawczym został ukarany mandatem karnym, funkcjonariusze także zatrzymali dowód rejestracyjny uszkodzonego pojazdu z którego oderwało się jedno koło. Droga krajowa nr 28 przez kilkanaście minut była całkowicie zablokowana.

Zobacz zdjęcia z miejsca zdarzenia: