Dla rodzin z dziećmi, które chcą muzykować, śpiewać, poznawać tradycyjne tańce i rękodzieło organizowany jest Rodzinny Tabor w Zawadce Rymanowskiej. W tym roku to już czwarta edycja imprezy.
Szykuje się 7 dni twórczych wakacji, na których każdy z rodziny znajdzie coś dla siebie. To tydzień wypełniony warsztatami muzyczno - tanecznymi i rzemieślniczymi, wykładami, zajęciami, widowiskami i potańcówkami przy tradycyjnej muzyce pogórzańskiej. Projekt jest wzorowany na bardzo popularnych w Europie Zachodniej festiwalach, m.in. na największym – francuskim Le Grand Bal de l’Europe w Gennetines, węgierskim  ruchu domów tańca „Tanchaz” oraz na letnich Taborach organizowanych przez Stowarzyszenie „Dom Tańca”.
Oferta adresowana jest przede wszystkich do rodzin: rodziców z niemowlętami, dzieci, młodzieży, dorosłych i osób starszych. Zamysłem Rodzinnego Taboru jest danie sposobności rodzicom aby praktykowali tradycyjne tańce, rzemiosła i śpiew, kiedy ich pociechy dobrze się bawią i rozwijają na swoich zajęciach, stworzenie okazji, aby cała rodzina przeżyła coś pięknego razem. Tabor Rodzinny jest dla wszystkich. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Pomoże w tym świetna lokalizacja – wieś z oryginalną łemkowską architekturą i piękne beskidzkie pejzaże.

Na rodzinnym taborze w Zawadce spotykają się pasjonaci i naukowcy, amatorzy i profesjonaliści, mistrzowie i uczniowie, muzykanci w wieku od kilku do stu lat, ze wsi i z miasta.
Udostępnij ten artykuł znajomym: