Już po raz XV w Krośnie odbyła się Gala "Primus Inter Pares" w czasie, której spotkali się uczniowie nominowani przez swoje szkoły do corocznych nagród i wyróżnień za osiągnięcia naukowe, artystyczne sportowe w minionym roku szkolnym.
W środę 21 czerwca w sali krośnieńskiego artKina odbyła się uroczysta gala, podczas której Prezydent Krosna Piotr Przytocki wręczył nagrody i wyróżnienia dla najlepszych uczniów krośnieńskich szkół.

najlepsi uczniowie Krosno

W tym roku zostało przyznanych 104 nagrody Prezydenta Miasta Krosna i 65 wyróżnień w trzech kategoriach: nauka oraz wiedza i umiejętności zawodowe, osiągnięcia artystyczne, osiągnięcia sportowe. Listy gratulacyjne dla szkół, nauczycieli oraz upominki dla uczniów odebrali z rąk Prezydenta także dyrektorzy szkół.

najlepsi uczniowie

W tym roku nagroda "Primus inter pares" i statuetka Mądrej Sowy dla ucznia roku 2017 powędrowała do ucznia Gimnazjum Dwujęzycznego Mateusza Winiarskiego.

WIDEO

Mateusz Winiarski to tegoroczny pięciokrotny laureat wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty i finalista dwóch olimpiad.
Ponadto przyznanych zostało 13 nagród I stopnia, 30 nagród II stopnia, 60 nagród III stopnia oraz 8 nagród specjalnych.

najlepsi uczniowie

W ostatnim roku szkolnym uczniowie krośnieńskich szkół zdobyli jeszcze więcej niż w roku ubiegłym tytułów laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych i zawodowych, wyróżnili się na tle szkół z województwa w wielu zawodach sportowych. Szczególnie gimnazjaliści coraz śmielej i z powodzeniem rywalizowali w olimpiadach na szczeblu ogólnopolskim. Stąd też tegoroczna liczba nagród dla uczniów jest imponująca.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

CAPTCHACODE_FORM_TEXT