Drużyna Sparty Draganowa zdobyła Puchar Wójta Gminy. W finałowym meczu po rzutach karnych pokonała Orła Faliszówka. Trzecie miejsce przypadło Tęczy Zręcin.
W zawodach rywalizowały wszystkie drużyny z gminy Chorkówka zrzeszone w Okręgowym Związku Piłki Nożnej w Krośnie. Dwudniowy turniej odbył się w Kobylanach a gospodarzem rozgrywek był klub Victora Kobylany.

Turniej o puchar wójta Chorkówki

W ciągu dwóch dni 10 zespołów rozegrało 16 meczów w których w regulaminowym czasie gry padły 23 bramki, kolejnych 45 zdobyto z rzutów karnych.
W sobotę rozegrano 6 spotkań, do finału pewnie z kompletem punktów awansował Orzeł Faliszówka. Drugie miejsce premiowane awansem wywalczyli piłkarze Błękitnych Żeglce po zwycięskiej serii rzutów karnych.

Drugi dzień turnieju obfitował w sensacyjne rozstrzygnięcia. Z pierwszej grupy dość niespodziewanie awansowała Tęcza Zręcin, która po rzutach karnych pokonała Polonię Kopytowa i sąsiada zza miedzy Jasiołkę Świerzowa Polska. Z grupy drugiej szczęśliwie awansowała Sparta Draganowa po dwóch seriach rzutów karnych - jak się później okazało "czarny koń" turnieju.

Turniej o puchar wójta Chorkówki

Mecze półfinałowe rozstrzygnęły po raz kolejny rzuty karne, jedenastki lepiej strzelili zawodnicy Orła Faliszówka i Sparty Draganowa i to te drużyny spotkały się w finale turnieju. Wcześniej rozegrany został mecz o trzecie miejsce w którym Tęcza Zręcin pewnie pokonała Błękitnych Żeglce 3:0.

Turniej o puchar wójta Chorkówki

W finale "skazana na pożarcie" Sparta Draganowa przez 30 minut dzielnie broniła dostępu do swojej bramki, której strzegł Paweł Skwara. To właśnie parady tego bramkarza nie można byłoby policzyć na palcach obu rąk. Mecz finałowy zakończył się bezbramkowym remisem i po raz kolejny w turnieju rzuty karne miały rozstrzygnąć o zwycięzcy batalii. Bardzo prawdopodobne, że była to najdłuższa seria rzutów karnych w historii turnieju o puchar wójta, dopiero 16 strzał na bramkę okazał się rozstrzygający - parada Pawła Skwary dała Sparcie Draganowa zwycięstwo.

Finałowa seria rzutów karnych

Wyniki turnieju:

Grupa I
Tęcza Zręcin - Polonia Kopytowa 0:0 (karne 3:2)
Polonia Kopytowa - Jasiołka Świerzowa Polska 4:0
Tęcza Zręcin - Jasiołka Świerzowa Polska 2:0

Grupa II
Nafta Chorkówka - Victoria Kobylany 1:1 (karne 3:1)
Victoria Kobylany - Sparta Draganowa 0:0 (karne 2:3)
Nafta Chorkówka - Sparta Draganowa 0:0 (karne 3:4)

Turniej o puchar wójta Chorkówki

Grupa III
KS Szczepańcowa - Orzeł Faliszówka 1:2
Nafciarz Bóbrka - Błękitni Żeglce 0:1
KS Szczepańcowa - Nafciarz Bóbrka 1:0
Orzeł Faliszówka - Błękitni Żeglce 2:1
KS Szczepańcowa - Błękitni Żeglce 1:1 (karne 1:3)
Orzeł Faliszówka - Nafciarz Bóbrka 2:1

Turniej o puchar wójta Chorkówki

Półfinały
Tęcza Zręcin - Orzeł Faliszówka 0:0 (karne 0:2)
Sparta Draganowa - Błękitni Żeglce 0:0 (karne 2:1)

Mecz o III miejsce
Tęcza Zręcin - Błękitni Żeglce 3:0

Finał
Orzeł Faliszówka - Sparta Draganowa 0:0 (karne 7:8)

Turniej o puchar wójta Chorkówki

Klasyfikacja końcowa:
1. Sparta Draganowa
2. Orzeł Faliszówka
3. Tęcza Zręcin
4. Błękitni Żeglce

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z turnieju:


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.