1 lipca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dukli był organizatorem I Biegu Św. Jana z Dukli.
  
Zawody zostały przeprowadzone na dwóch dystansach; na 5 km, 15 km oraz biegi dla dzieci. Trasa krótsza została poprowadzona po asfalcie, o profilu płaskim, na której najlepszy czas uzyskał Grzegorz Kostycz potrzebujący 17 min i 8 sek. na jej pokonanie. Agnieszka Galica-Niepokój była najszybszą kobietą z czasem 23 min 19 sek.

Na tym samym dystansie rywalizowali również zawodnicy Nordic Walking. Najszybszym chodziarzem okazał się Jacek Konik z czasem 36 min 11 sek., wśród pań najszybsza była Małgorzata Oleksyk (39 min 09 sek.).

Biegacze, którzy zdecydowali się na start na dłuższym dystansie, mieli już "pod górkę". Po starcie asfaltem musieli podbiec pod Pałacówkę by na jej szczycie odbić w prawo i ścieżkami leśnymi przez niemal 6 km dobiec do mety. Ścieżki leśne obfitowały w spore ilości błota, na podbiegach i zbiegach bardzo ślisko.

Najszybszym zawodnikiem na 15 km był Ignacy Domiszewski  z czasem 55 min 44 sek. Marta Prajzner pierwsza wbiegła na metę w kategorii pań uzyskując czas 1 h 06 min 8 sek. Pierwsza trójka dekorowana była medalami oraz dyplomami, a najszybsza trójka w kat. Open nagrodami finansowymi.

Szczegółowe wyniki można znaleźć pod adresem: timekeeper.pl/wyniki/