Krośnieńscy policjanci obchodzili swoje święto. Uroczysta zbiórka była okazją do wręczenia awansów dla funkcjonariuszy.
  
Uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji 2017 odbyła się w auli Komendy Miejskiej Policji w Krośnie. W uroczystości wzięli udział między innymi: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Tadeusz Szymanek, Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki, Wicestarosta Powiatu Krośnieńskiego Adolf Kasprzyk, p.o. Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie bryg. Zbigniew Nowak, Prokurator Rejonowy w Krośnie Iwona Czerwonka-Rogoś, burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu krośnieńskiego. Dowódcą środowej uroczystości był Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podkom. Krzysztof Belczyk.

RELACJA WIDEO

Podczas uroczystości wręczone zostały nominacje na wyższe stopnie służbowe. Łącznie awansowanych zostało 71 policjantów.

święto policji w Krośnie

Wyróżnienia odebrali także dzielnicowi, którzy reprezentowali krośnieńską komendę w finale powiatowego i wojewódzkiego etapu plebiscytu "Dzielnicowy bliżej nas". W imieniu awansowanych i wyróżnionych policjantów głos zabrał awansowany na stopień komisarza Jerzy Szwast, na co dzień Komendant Komisariatu Policji w Dukli.

- Chciałbym serdecznie podziękować za docenienie naszej codziennej służby. Służba w policji to wyzwanie i ciągła praca nad sobą. Niech otrzymane dziś awanse stanowią motywację do dalszego rozwoju zawodowego oraz doskonalenia swoich umiejętności by przez ciężką i rzetelną pracę jak najlepiej realizować powierzone nam zadania służbowe - mówił kom. Jerzy Szwast.Również Komendant Miejski Policji w Krośnie mł. insp. Leszek Buryła skierował do wszystkich podległych funkcjonariuszy i pracowników cywilnych komendy wyrazy wdzięczności oraz uznania za trud i wysiłek wkładany w realizację zadań służbowych.

- W tym szczególnym dniu składam Wam wyrazy najwyższego uznania i dziękuję za rzetelną i ofiarną służbę. Życzę, aby każdego dnia policyjny mundur oznaczał społeczny szacunek a Wasze zaangażowanie znajdowało głębokie uznanie wśród mieszkańców naszego regionu - mówił komendant. Podziękował także przedstawicielom władz samorządu lokalnego za zaangażowanie i wsparcie przy realizacji zadań komendy.Na zakończenie przedstawiciele zaproszonych gości na ręce komendanta krośnieńskiej policji przekazali życzenia i gratulacje wszystkim policjantom, dziękując za służbę i pomoc niesioną mieszkańcom miasta i powiatu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.