Krośnieńscy policjanci obchodzili swoje święto. Uroczysta zbiórka była okazją do wręczenia awansów dla funkcjonariuszy.
Uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji 2017 odbyła się w auli Komendy Miejskiej Policji w Krośnie. W uroczystości wzięli udział między innymi: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Tadeusz Szymanek, Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki, Wicestarosta Powiatu Krośnieńskiego Adolf Kasprzyk, p.o. Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie bryg. Zbigniew Nowak, Prokurator Rejonowy w Krośnie Iwona Czerwonka-Rogoś, burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu krośnieńskiego. Dowódcą środowej uroczystości był Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podkom. Krzysztof Belczyk.Podczas uroczystości wręczone zostały nominacje na wyższe stopnie służbowe. Łącznie awansowanych zostało 71 policjantów.

święto policji w Krośnie

Wyróżnienia odebrali także dzielnicowi, którzy reprezentowali krośnieńską komendę w finale powiatowego i wojewódzkiego etapu plebiscytu "Dzielnicowy bliżej nas". W imieniu awansowanych i wyróżnionych policjantów głos zabrał awansowany na stopień komisarza Jerzy Szwast, na co dzień Komendant Komisariatu Policji w Dukli.

- Chciałbym serdecznie podziękować za docenienie naszej codziennej służby. Służba w policji to wyzwanie i ciągła praca nad sobą. Niech otrzymane dziś awanse stanowią motywację do dalszego rozwoju zawodowego oraz doskonalenia swoich umiejętności by przez ciężką i rzetelną pracę jak najlepiej realizować powierzone nam zadania służbowe - mówił kom. Jerzy Szwast.

Święto policji w Krośnie

Również Komendant Miejski Policji w Krośnie mł. insp. Leszek Buryła skierował do wszystkich podległych funkcjonariuszy i pracowników cywilnych komendy wyrazy wdzięczności oraz uznania za trud i wysiłek wkładany w realizację zadań służbowych.

- W tym szczególnym dniu składam Wam wyrazy najwyższego uznania i dziękuję za rzetelną i ofiarną służbę. Życzę, aby każdego dnia policyjny mundur oznaczał społeczny szacunek a Wasze zaangażowanie znajdowało głębokie uznanie wśród mieszkańców naszego regionu - mówił komendant. Podziękował także przedstawicielom władz samorządu lokalnego za zaangażowanie i wsparcie przy realizacji zadań komendy.

Święto policji w Krośnie

Na zakończenie przedstawiciele zaproszonych gości na ręce komendanta krośnieńskiej policji przekazali życzenia i gratulacje wszystkim policjantom, dziękując za służbę i pomoc niesioną mieszkańcom miasta i powiatu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.