Podczas X Turnieju Wsi Gminy Wojaszówka, który odbył się w ostatnią niedzielę w Łączkach Jagiellońskich zwycięzcą po raz czwarty zostało sołectwo Łączki Jagiellońskie.
W niedzielę 9 lipca w Łączkach Jagiellońskich odbył się jubileuszowy X Turniej Wsi Gminy Wojaszówka. Jak już tradycja nakazuje organizacji turnieju podjęli się ubiegłoroczni zwycięzcy.

W zmaganiach wsi uczestniczyli reprezentanci dziesięciu sołectw Gminy Wojaszówka: Bratkówki, Łączek Jagiellońskich, Łęk Strzyżowskich, Odrzykonia, Pietruszej Woli, Rzepnika, Ustrobnej, Wojaszówki i Wojkówki. Zawodnicy z poszczególnych miejscowości rywalizowali ze sobą w 8 konkurencjach. Przedstawicielami poszczególnych miejscowości byli druhowie OSP, członkinie Kół Gospodyń Wiejskich, sołtysi oraz radni sołeccy.

Turniej Wsi Gminy Wojaszówka class=

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili zawodnicy Ochotniczych Straży Pożarnych. Ich zadaniem było wybudowanie wieży z kostki brukowej, największą szybkością i zręcznością w tej konkurencji wykazał się reprezentant Odrzykonia.

Kolejna konkurencja to „Młodzi wpuszczeni w kanał” która była przeznaczona dla druhów MDP lub młodzieży poniżej 16. roku życia. Zadanie strażaków polegało na napełnieniu kubka wodą, a następnie pokonaniu slalomem wyznaczonej trasy oraz tunelu. Na mecie czekała na nich butelka, którą musieli wypełnić wodą. Wszyscy uczestniczy doskonale poradzili sobie z tym zadaniem, jednakże największą szybkością popisali się zawodnicy z Wojkówki.

Dla członkiń KGW organizatorzy przygotowali dwie konkurencje: „Sztafetę z pokrywką i wałkiem” oraz „Słodką chwilę”. W pierwszej, zawodniczki miały pokonać slalom z rekwizytami ujętymi w tytule oraz obrać i pokroić dwa ziemniaki. Najlepiej w tej konkurencji wypadły gospodynie z Odrzykonia. Druga konkurencja, czyli najlepszy wypiek, dostarczył drużynom po 10 dodatkowych punktów, a wszystkich przywiezionych słodkości uczestnicy mogli skosztować po zakończeniu turnieju.

Turniej Wsi Gminy Wojaszówka

Sołtysi, w konkurencji „Budżet sołtysa”, wykazywali się umiejętnością wyszukiwania monet 1, 2 i 5-groszowych w misce wypełnionej zbożem. Największą sumę zgromadziła Pietrusza Wola, odnajdując niebagatelną kwotę, „aż 1,27 PLN”. W drugim zadaniu „Herbatka u sołtysa” czterech przedstawicieli drużyny: sołtysi wraz z członkami Rady Sołeckiej i KGW musieli za pomocą łyżki napełnić kubek wodą. Zwycięzcami tej rywalizacji została drużyna z Rzepnika.

W jubileuszowym turnieju nie mogło zabraknąć najbardziej widowiskowej i emocjonującej konkurencji, przeciągania liny. W tym roku nie było niespodzianek. W rundzie finałowej znalazły się drużyny z Bratkówki i Łączek Jagiellońskich. Zwyciężyło, podobnie jak w roku ubiegłym, pięciu najsilniejszych zawodników z Łączek Jagiellońskich.

W tym roku przygotowano także nową konkurencję "Twoja wieś brzmi znajomo”. Drużyna miała za zadanie naśladować wybranego wykonawcę lub zespół muzyki rozrywkowej poprzez jak najwierniejsze wcielenie się w rolę.

Turniej Wsi Gminy Wojaszówka

W ostatecznej klasyfikacji zwycięzcą X Turnieju Wsi Gminy Wojaszówka zostało, po raz kolejny, sołectwo Łączki Jagiellońskie.

Klasyfikacja końcowa turnieju wsi gminy Wojaszówka:
1 miejsce Łączki Jagiellońskie - 66 punktów
2 miejsce Odrzykoń - 64 punkty
3 miejsce Rzepnik - 61 punktów
4 miejsce Bratkówka - 57 punktów
5 miejsce Pietrusza Wola - 56 punktów
6 miejsce Wojkówka - 51 punktów
7 miejsce Ustrobna - 48 punktów
8 miejsce Wojaszówka - 46 punktów
9 miejsce Przybówka - 37 punktów
10 miejsce Łęki Strzyżowskie - 35 punktów

Po zakończeniu imprezy odbyła się wspólna zabawa pod gwiazdami przy muzyce na żywo i dobrze zaopatrzonym bufecie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Udostępnij ten artykuł znajomym: