W Wietrznie odbyła się III runda cyklu Podkarpacka Liga Rowerowa.
  
Interesujące wyścigi kolarzy górskich można było oglądać w ostatnią niedzielę w Wietrznie w ramach cyklu Podkarpackiej Ligi Rowerowej. Była to III runda cyklu, w której zawodnicy ścigali się na 4,5 km trasie z sumą przewyższeń wynoszącą blisko 150 m.

Zawody zgromadziły ponad 100 zawodników, wśród których nie brakowało znanych nazwisk (Mirosław Bieniasz, Adrian Rzeszutko, Jakub Solarz, Łukasz Helizanowicz, Albert Hudyka), dla których zawody te były dobrym przetarciem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski.

Zawody rozpoczęły się startami najmłodszych zawodników i zawodniczek, które dostarczyły dużo pozytywnej energii na dalszą część zawodów. Po najmłodszych na pełne dwa okrążenia wyruszyły panie.

Trasa w Wietrznie charakteryzuje się interwałowym profilem, ze sztywnym łąkowym podjazdem na początku okrążenia selekcjonującym zawodników przed wjazdem w gęstwinę leśną wokół Grodziska. Wilgotne podłoże nie pomagało, parzące słońce na łące przypalało plecki, flow na czterech wałach, mocna praca i skupienie. Na mecie z ładnych oczu pań dało się zaobserwować zadowolenie.

Następnie do rywalizacji ruszyły kategorie juniorskie oraz mastersi I, II oraz weterani. Kategoria seniorska miała mieć do pokonania pięć okrążeń, lecz na prośbę zawodników organizator skrócił ją do czterech. Najszybszy zawodnik Wiktor Hudyka potrzebował na jej pokonanie ponad 43 minuty.
Zawody zakończyły się dekorowaniem najlepszych sześciu zawodników pamiątkowymi dyplomami, pierwsza trójka otrzymała puchary. Kwiaciarnia „Kwiaty u Wioli” przygotowała piękne bukiety dla pierwszej trójki w kategoriach kobiecych.

IV edycja Podkarpackiej Ligi Rowerowej odbędzie się w Jedliczu 19 sierpnia.