TVP3 Rzeszów w ramach programu "Lato w regionach" w najbliższą niedzielę odwiedzi Duklę.
W najbliższą niedzielę 16 lipca do malowniczej Dukli zawita ekipa Telewizji Rzeszów w ramach programu "Lato w regionach". Odcinki z Dukli będzie można obejrzeć w niedzielę o godzinie 11:15 i 16:05. Ekipa Telewizji Rzeszów podczas emisji programu zaprosi widzów z całej Polski do odwiedzania Dukli i okolic.

Dukla to historyczne miasteczko, malowniczo położone u podnóża Góry Cergowej na północnym skraju Beskidu Niskiego, często nazywane jest „Wrotami Karpat”. Dukla zasługuje na to, aby zatrzymać się tam na dłużej, a przynajmniej powinna być obowiązkowym przystankiem na trasie turystów zmierzających na południe Europy.

Dukla

W programie będzie mowa o historii, kulturze i tradycjach tego terenu, a także całkiem nowych pomysłach na rozwój turystyki. Telewizja Rzeszów odwiedzi zabytki w samym mieście oraz w okolicach m.in. miejsca związane z kultem św. Jana z Dukli oraz skansen łemkowskim w Zyndranowej. Widzowie dowiedzą się także, jak aktywnie spędzić czas na beskidzkich szlakach pieszych, konnych i rowerowych.

W sobotę o godz. 10:50 i 19:15 emitowany będzie także wyprodukowany kilka lat temu film „Dukla Wrota Karpat”.