Ukrainiec Juri Vykhopen z LKB Rudnik zwycięzcą jubileuszowego XXV Ogólnopolskiego Biegu Szlakiem Marii Konopnickiej.
115 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie jubileuszowego XXV Ogólnopolskiego Biegu Szlakiem Marii Konopnickiej zorganizowanego przez Ludowy Klub Sportowy Victoria Dobieszyn.

Jak co roku trasa biegu przebiegała przez gminę Jedlicze. Start usytuowany był obok dworu Marii Konopnickiej w Żarnowcu a meta zlokalizowana była na stadionie Victorii Dobieszyn, gdzie nastąpiła również dekoracja zwycięzców. Tradycyjnie przed startem złożono kwiaty pod pomnikiem poetki w przymuzealnym parku.

bieg szlakiem Marii Konopnickiej

Do rywalizacji zgłosili się biegacze z wielu polskich miast, wystartowali reprezentacji Zamościa, Warszawy a nawet Szczecina. Warunki pogodowe niestety nie rozpieszczały uczestników, tuż po starcie rozszalała się prawdziwa ulewa, która towarzyszyła biegaczom przez większość trasy.

Wśród mężczyzn 10-kilometrową trasę najszybciej pokonał Ukrainiec Juri Vykchopen, reprezentant Ludowego Klubu Biegacza z Rudnika, drugi na mecie był Paweł Smędowski z Rzeszowa a trzeci Tomasz Pociecha z Krygu.

bieg Marii Konopnickiej 2017

Wśród kobiet triumfowała Katarzyna Albrycht z Krościenka Wyżnego przed Martą Prajzner również z Krościenka Wyżnego i Marią Domiszewską z Ustrzyk Dolnych.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z biegu.