Drużyna z Miejsca Piastowego zwyciężyła w siódmej edycji Powiatowego Turnieju Piłki Siatkowej Plażowej.
15 lipca w Niżnej Łące (gmina Miejsce Piastowe) rozegrany został VII Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Plażowej.

Do turnieju zgłosiło się 9 drużyn z terenu powiatu krośnieńskiego, ostatecznie w dniu zawodów stawiło się 6 drużyn. Zapewne przyczyną tego był fakt bardzo kapryśnej tego dnia aury. Padało niemal bez przerwy od chwili rozpoczęcia zawodów, aż po mecze finałowe, wtedy wreszcie nad boiskiem w Niżej Łące pojawiło się słońce.

VII Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Plażowej w Niżnej Łące

Wyniki rozgrywek grupowych:

Grupa A
Krościenko Wyżne - Miejsce Piastowe 2 (7:21)
Krościenko Wyżne - Iwonicz Zdrój (21:19)
Miejsce Piastowe 2 - Iwonicz Zdrój (17:21)

Grupa B:
Krosno - Miejsce Piastowe 1 (21:11)
Krosno - Chorkówka (21:19)
Miejsce Piastowe 1 - Chorkówka (10:21)

Aleksander Kuschel, Krystian Bernat

W meczu outsiderów drużyna Miejsca Piastowego 1 (Kamil Drobek, Mateusz Frączek) pokonała Krościenko Wyżne (Paweł Michna, Krzysztof Sikora) 21:18 zajmując piąte miejsce w turnieju.

W pierwszym meczu półfinałowym drużyna Miejsca Piastowego 2 (Mateusz Węklar, Bartosz Zimka) pokonała Chorkówkę (Michał Kozubal, Tomasz Żyła) 2:1, a w drugim półfinale drużyna Krosna (Aleksander Kuschel, Krystian Bernat) wygrała z Iwoniczem Zdrój (Mateusz Śliwa, Paweł Kasperkowicz) 2:1.

W meczu finałowym Miejsce Piastowe 2 pokonało Krosno 2:1 (17:15,8:15,15:11) zdobywając tym samym mistrzostwo w tegorocznych rozgrywkach. Trzecie miejsce zajęła drużyna Chorkówki wygrywając z Iwoniczem Zdrój 2:1 (10:15,16:14,15:12).

Michał Kozubal, Tomasz Żyła

Drużyny z pierwszych trzech miejsc otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy oraz nagrody rzeczowe, natomiast pozostałe dyplomy za udział i nagrody rzeczowe. Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Krośnie i Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym, które wręczał dyrektor etatowy członek Zarządu Powiatu Aleksander Mercik, wraz z dyrektorem Januszem Węgrzynem. Mecze sędziował Janusz Eustachiewicz. Opiekę medyczną pełniła Krystyna Bieleń.

- Organizator składa serdeczne podziękowanie za wszelką pomoc przy organizacji tegorocznej plażówki radnemu Szymonowi Węgrzynowi oraz jego bratu Maciejowi za obsługę cateringową, sołtysowi Niżnej Łąki Tadeuszowi Packowi za całokształt oraz druhom z OSP Głowienka Marianowi Płousze i Karolowi Mercikowi. Organizatorem turnieju było Starostwo Powiatowe w Krośnie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym.