Po zakończeniu uroczystości przy remizie OSP Miejsce Piastowe, dalsza część imprezy odbyła się w ramach corocznego cyklu Lato na Czarnym Moście.
Imprezę rozpoczęły występy zespołów działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Miejscu Piastowym . Jako pierwsze tańce z regionu krośnieńskiego zatańczył ZTL „Pogórzanie” z Głowienki, a melodie ludowe i przyśpiewki zaprezentowała kapela ludowa „Piasty”. W miarę upływu czasu zmieniał się klimat muzyczny na naszej scenie. Nadszedł czas na prezentacje zespołów muzycznych. Utwory polskie i zagraniczne od lat 50-tych poprzedniego wieku po obecne hity znajdujące się na listach przebojów zaprezentował zespół muzyczny „Avito” z Krosna.

Lato na Czarnym Moście

Kolejnym zespołem, który wystąpił to rzeszowska grupa „Jahfahrai”. Ciężko jest przyporządkować ich muzykę do określonego gatunku, generalnie oni sami nie przywiązują do tego większej wagi, po prostu grają to, co akurat leży im na sercu, to co siedzi im w głowie i to co lubią. Jeśli jednak doszukiwać się punktu odniesienia to najogólniej można powiedzieć, że ich muzyka jest mieszanką rocka, reggae, ska i alternatywy.

Lato na Czarnym Moście

Wszyscy czekaliśmy na gwiazdę wieczoru i wreszcie pojawił się na scenie duet AN DREO e KARINA, który w pulsujących ferii świateł wyglądał niczym zwiastun atmosfery w San Remo. An Dreo e Karina to jedyny na świecie cover Al Bano & Romina Power, który na rynku muzycznym istnieje od 17 lat. Na swoim koncie mają setki koncertów w Polsce i zagranicą min: USA, Niemcy, Malta, Czechy, Słowacja , wygrana na Europejskim Festiwalu Coverów. Nie lada wydarzeniem dla duetu był koncert z 50-cio osobowa Orkiestrą Symfoniczną na Festiwalu Kultury Włoskiej. Mają również na swoim koncie płytę po polsku „Więcej nas”, kilka utworów singlowych i kilka teledysków. Płyta i single ukazały się pod nazwą aNkaRa. Podczas koncertu atmosfera nabierała tempa i punktem kulminacyjnym było wykonanie wspólnie z publicznością utworu pt: „Sempre, sempre”. Pamiątkowe zdjęcia z gwiazdą również uwieńczyły wspólne spędzone chwile.

Lato na Czarnym Moście

Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. W godzinach wieczornych wszyscy bawili się w rytmach disco z DJ Juri. Obfity bufet zapewniała restauracja Jaś Wędrowniczek z Rymanowa, a organizatorem był GOK, OSP, oraz Rada Sołecka z Miejsca Piastowego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

CAPTCHACODE_FORM_TEXT