Tradycyjnie już stałym elementem Zakątka Rozmaitości Galicyjskich odbywającego się w ramach Festiwalu Kultur Pogranicza "Karpackie Klimaty" jest konkurs na Najlepszą Nalewkę Galicji.
Konkurs na najlepszą nalewkę jest imprezą promocyjną mającą na celu promocję tradycji nalewkarskich, odkrywanie receptur na najlepsze nalewki i nagradzanie ich twórców. Konkurs odbywa się w ramach Zakątka Rozmaitości Galicyjskich, będącego elementem Karpackich Klimatów.

Jak co roku tak i w tym organizatorzy zapraszają wszystkich twórców i smakoszy nalewek do wzięcia udziału w konkursie. Do Konkursu zgłaszać można nalewki, które nie są dostępne w sprzedaży, z wyjątkiem sprzedaży gospodarskiej, na targach produktów regionalnych i podobnych.

Jak zapewne wiemy dobra nalewka musi być klarowna, musi posiadać wspaniały kolor, smak danego owocu, nie może być za słodka i zbyt wytrawna. I co najważniejsze musi mieć swoją moc.

Zgłoszenia konkursowe przyjmowane są do 10 sierpnia. Zwycięzcę na najlepszą nalewkę poznamy 19 sierpnia podczas Karpackich Klimatów.