Ponad 23 litrów krwi udało się zebrać podczas drugiej akcji pod nazwą "Ratujemy-dajemy" zorganizowanej na terenie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie.
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie po raz drugi otworzyła swoje podwoje dla wszystkich tych, którzy zdecydowali się oddać krew, najcenniejszy lek - lek życia. Akcja zbiórki krwi pod nazwą "Ratujemy-dajemy" zorganizował Zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK działający przy krośnieńskiej komendzie.

zbiórka krwi w Krośnie

Na apel odpowiedziały 62 osoby, niestety nie wszyscy mogli tego dnia oddać krew. Badania nie pozwoliły na to 10 osobom, ale i tak akcja zakończyła się sukcesem - zebrano nieco ponad 23 litrów krwi. Wśród osób oddających krew byli strażacy zawodowi i z ochotniczych straży pożarnych, policjanci oraz ratownicy medyczni. Nie zabrakło także tych, którzy postanowili przy okazji odwiedzić krośnieńskich strażaków, często z całą rodziną.

zbiórka krwi w PSP Krosno

Wszyscy chętni mieli okazję zapoznania się ze specyfiką zaszczytnego zawodu strażaka, jak też obejrzenia sprzętu, którym dysponuje jednostka. Strażakom towarzyszyli policjanci z niedalekiej komendy, oni udostępnili swój sprzęt, który szczególnie interesował najmłodszych. Ci starsi mogli poczuć się jak w koziołkującym samochodzie dzięki symulatorowi dachowania zaprezentowanego przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Z kolei dzięki Krośnieńskiemu Stowarzyszeniu na Rzecz Bezpieczeństwa fani jednośladów mogli oznakować swój rower. Atrakcją był także balon Celfastu, tor przeszkód i "płonący domek", który dzieci gasiły z hydronetek wodnych.

zbiórka krwi

Organizatorzy już dzisiaj zapraszają na przyszłoroczną akcję. W planach jest zapewnienie dwóch zespołów pobierających krew aby wszystkie czynności formalne oraz sam pobór krwi przebieg szybko i sprawnie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: