Już w najbliższą niedzielę Dukla zamieni się w raj dla wszystkich zapalonych rowerzystów.
Dukla gościć będzie jeden z większych maratonów rowerowych w Polsce, Kellys Cyklokarpaty, na mapie których znajdujemy się już kolejny rok z rzędu. Setki niesamowitego sprzętu, uśmiechnięci kolarze, wspaniała atmosfera i świetna zabawa. To wszystko czekać będzie przy ul. Armii Krajowej.

 Kellys Cyklokarpatami

Kellys Cyklokarpaty to cykl 14 maratonów rowerowych, które podbijają serca rowerzystów z całej Polski, eksplorując przy tym najciekawsze trasy rowerowe w południowo-wschodniej części kraju. Jedna z edycji, 13 sierpnia odbędzie się właśnie w Dukli.

 Kellys Cyklokarpatami

Maraton rowerowy będzie przebiegać na trzech dystansach. Hobby, liczący 28 km z przewyższeniem 954m, jest niewymagającym dużej kondycji dystansem, dla wszystkich amatorów kolarstwa, którzy jeżdżą dla zabawy i chcą spróbować swoich sił w wyścigu. Dystans Mega, liczący 58 km z przewyższeniem 1642m wymaga większej kondycji i mocy w nogach oraz Dystans Giga, liczący 68km z przewyższeniem 1837m jest dystansem dla prawdziwych zawodników, którzy skupiają się na mocnych treningach i mają świadomość dużego wysiłku, który będzie ich czekać na trasie.

 Kellys Cyklokarpatami

Wszystkim osobom, które zdecydują się wziąć udział w maratonie, organizatorzy oferują możliwość wypożyczenia na wyścig lub przetestowania rowerów marki Kellys, z nowej kolekcji 2017. Zaraz po starcie maratonu, o godzinie 12:15, organizatorzy zapraszają wszystkie dzieci do zespołu pałacowo-kulturowego na bezpłatne wyścigi dziecięce JUNIOR XC RACE. Dzieci będą mogły skosztować odrobiny rywalizacji i aktywnie spędzić czas z rówieśnikami. Na każdego uczestnika czekać będzie pamiątkowy medal, wręczany o 14:30 w głównym miasteczku zawodów przy ul. Armii Krajowej.