Ponad sto osób protestowało w piątek w Jedliczu przeciwko planom rozbudowy spalarni odpadów zlokalizowanej na terenie Rafinerii Nafty Jedlicze.
Protest zorganizowany został w piątek (11.08) i rozpoczął się o godz. 17:00 przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu w którym to na godz. 18:00 zaplanowano otwartą dla społeczeństwa rozprawę administracyjną.

Rozprawa została zorganizowana w sprawie toczącego się postępowania o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla rozbudowy i przebudowy spalarni odpadów w Jedliczu. Rozprawę zorganizował jedlicki magistrat który to ma wydać decyzję środowiskową.

Przebieg protestu można było na żywo oglądać w internecie:

Zobacz film: fb.com/terazkrosno/videos/- Przez 10 lat byliśmy bierni, teraz to się zmieniło - nie damy się już więcej truć - mówili zgodnie protestujący. W rękach trzymali plakaty i transparenty, niektórzy wyposażeni byli w maseczki przeciwpyłowe. Podnosili wiele argumentów przeciwko spalarni, wśród nich ten najważniejszy - zagrożenie dla zdrowia i życia nie tylko okolicznych mieszkańców ale i tych z przyległych miejscowości.

protest przeciwko spalarni w Jedliczu

Wśród protestujących znalazł się Starosta Krośnieński Jan Juszczak, Radni Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Borcz i Joanna Bril, radni Rady Miejskiej w Jedliczu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

CAPTCHACODE_FORM_TEXT