W czasie ferii zimowych została rozpoczęta budowa sali gimnastycznej w Świerzowej Polskiej. Jest to jedna z największych inwestycji ostatnich lat w gminie Chorkówka.
30 października ogłoszono przetarg na rozbudowę i przebudowę Gimnazjum w Świerzowej Polskiej o budynek sali gimnastycznej z przewiązką.

Najkorzystniejszą ofertę złożyło Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Budowlane.

Na parterze sali zaprojektowano m.in. pomieszczenia takie jak: sala o powierzchni ponad 560 m2 z widownią o powierzchni blisko 70 m2 i 158 miejscami siedzącymi, szatnie, wc i umywalnie, pomieszczenia porządkowe, magazyny i pokój nauczycieli. Na piętrze zaprojektowano m.in. salę gimnastyczną o powierzchni ponad 67 m2, szatnie, wc i umywalnie. Sala ma być wyposażona w bramki, siatki, tablice wyników, drabinki gimnastyczne, kurtynę dzielącą salę i inny sprzęt sportowy. Powierzchnia użytkowa budynku ma wynosić prawie 1000 m2, a kubatura brutto 7510 m3.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to obiekt najpóźniej do końca czerwca 2015 roku powinien zostać oddany do użytku.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.