W niedzielę odbyła się kolejna runda cyklu maratonów Cyklokarpaty, która zawitała w nasze okolice, ze startem i metą zlokalizowana w Dukli. MOSiR Dukla już od kilku lat z powodzeniem organizuje zawody rowerowe, często ze względu na kaprysy pogody zawodnicy doświadczają dzikości natury, wyjątkowości lepiącego błota oraz wyjątkowo urokliwego krajobrazu Beskidu Niskiego.
  
Dzień przed zawodami na trasach pyliło, ziemia zbita, idealna na szybkie ściganie na interwałowej trasie. Jednak "Pan na górze" stwierdził widocznie, że lepszy "hardcore" kolarze będą mieli kiedy spadnie deszcz; i tak "ciekło" przez cała noc. Przed startem organizator zrezygnował z pierwszego odcinka trasy, mocnego podjazdu, którym później zawodnicy zjeżdżali do mety. Całości się nie da zmienić! więc startując w maratonach MTB trzeba się liczyć, że łatwo nie będzie. I tak też było! O godzinie 11 ruszyły dystanse Mega i Giga, 30 minut później dystans Hobby. Łącznie ponad 440 zawodników postanowiło się zmierzyć z trasami wytyczonymi przez organizatora. Wielu poległo, jedni z powodu defektów, inni z pobudek "psychicznego skończenia" przez zalepiające wyjątkowe beskidzkie błoto. Błoto dostawało się dosłownie wszędzie, niektóre odcinki zawodnicy pokonywali mocno z "buta", panie na mecie były bardzo zadowolone! Większość, która dojechała do mety na pewno jak emocje opadną zapamiętają ten maraton na bardzo długo. Niedźwiedź, który chodził w okolicach Mszanie zapewne również. Trasy zostały poprowadzone szlakami turystyczno-rowerowymi między innymi na szczyt Baranie, szlakiem z Tylawy w kierunku Puszczy Św. Jana odbijającym w czerwony, a później w żółty szlak na Krzemionkę. Wyjątkowy ze względu na urok krajobrazu był podjazd łąkami po przeciwnej stronie wyciągu narciarskiego w Chyrowej.

Cyklokarpaty Dukla

Najlepiej z trasami w Dukli poradzili sobie Krystian Rynkar (MTB MOSiR Dukla), który wygrał na dystansie Hobby, Sławomir Dziwisz  zwycięzca Mega, oraz Michał Topór (Superior Zator) najlepszy na dystansie Giga. Brawa należą się wszystkim zawodnikom, którzy zmagali się w niedzielę w Dukli, doświadczenie takiego SPA należy do rzadkości!

Cyklokarpaty Dukla

Nasza sekcja pojechała w mocno okrojonym składzie, ponieważ była zaangażowana w pracę na bufetach. Na dystansie Hobby w kat. HK1 Ola Szczurek byłą najszybsza, Krystian Rynkar wygrał Open. Na dystansie Mega, mimo defektu do mety na piątym miejscu ukończył rywalizację Michał Cichoń. Na najdłuższym dystansie Jacek Szczurek wygrał kategorię wiekową GM4. Jednak bohaterem naszej sekcji był Dominik Gołąbek, który przeszło ponad 12 km do mety dotarł z rowerem na plecach, z kołem w dłoni, owinięty dętką i oponą; wyczerpany, ale uśmiechnięty. Drużynowo kończymy na piątym miejscu.

Podziękowania dla jednostek OSP z Gminy Dukla, GOPR-u, osób zabezpieczających bufety, harcerzom.

Wyniki zawodników MTB MOSiR Dukla:

Dystans Hobby
Kategoria HK1
1. Aleksandra Szczurek

Kategoria HK3
6. Renata Burda

Kategoria HM0
4. Mateusz Szwast

Kategoria HM1
1. Krystian Rynkar
8. Filip Uliasz
18. Dawid Kaczor
27. Dominik Gołąbek

Kategoria HM2
6. Maciek Mierzejewski

Kategoria HM3
10. Szymon Lorenc
30. Grzegorz Głód

Cyklokarpaty Dukla

Dystans Mega
Kategoria MM1
5. Michał Cichoń

DNF. Michał Niezgoda
Kategoria MM2
11. Łukasz Głód

Kategoria MM3
9. Bogusław Belcik
20. Marcin Prejznar
28. Paweł Litwin
DNF. Adam Belcik
DNF. Marcin Walaszczyk

Dystans Giga
Kategoria GM2
DNF. Przemysław Korzec

Kategoria GM4
1. Jacek Szczurek
Klasyfikacja drużynowa
5. MTB MOSiR Dukla

Pełne wyniki pod adresem: system.timedo.pl

Zdjęcia: photos.google.com, photos.google.com, www.facebook.com