W ramach 25. Europejskich Dni Dziedzictwa w Muzeum Podkarpackim w Krośnie odbędzie się muzyczny happening.
Europejskie Dni Dziedzictwa to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie zabytków. W projekcie uczestniczą wszystkie państwa członkowskie Rady Europy, w tym także Polska, która włączyła się do akcji w 1993 roku.
Europejskie Dni Dziedzictwa to szansa na zaprezentowanie naszej kultury, jej wieloaspektowości i różnorodności w nowym świetle, z nowej perspektywy.

W tym roku w ramach tegorocznych obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa wojewódzki koordynator EDD i Muzeum Podkarpackie w Krośnie zaprasza na niezwykły happening muzyczny, który odbędzie się w dniach od 16 do 17 września.

W poszukiwaniu utraconych dźwięków chcielibyśmy wszystkim zainteresowanym słuchaczom na żywo przybliżyć świat muzyki czasów Chopina w szacie brzmieniowej, w jakiej słyszał ją sam kompozytor, w pełni eksponując walory naszego fortepianu. Choć genialny kompozytor nie grał nigdy na owym instrumencie chcielibyśmy odtworzyć wyjątkową atmosferę jego kameralnych koncertów, wykreować miejski salon romantyczny, którego bywalcy będą mogli rozkoszować się subtelną poezją dźwięków.

Dni Dziedzictwa Krosno

Więc jeśli jesteś pianistą, przyjdź do Muzeum Podkarpackiego i zagraj na zabytkowym fortepianie. 16 września udostępnimy ten niezwykły fortepian wszystkim muzykom, którzy chcieliby choć na chwilę przenieść się w czasie do świata Chopina.

Happening muzyczny będzie miał miejsce w krośnieńskim Pałacu Biskupim w dniu 16 września. Udział w happeningu jest możliwy po uprzedniej rezerwacji terminu/godziny w Dziale Oświatowo-Promocyjnym Muzeum w tygodniu poprzedzającym wydarzenie (rezerwacje Pleyela przyjmowane będą w terminie od 8 do 15 września pod numerem tel. 13 43 213 76 w. 16.)