Lato i wakacje łapią ostatni oddech, z tej też okazji 27 sierpnia na placu przy domu ludowym w Targowiskach odbył się piknik "Pożegnanie wakacji".
Organizatorem tego przedsięwzięcia była Rada Sołecka wsi Targowiska, oraz Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym.

W części artystycznej wystąpiła krośnieńska kapela ludowa "Białobrzeżanie", która zaprezentowała przyśpiewki i melodie regionu krośnieńskiego i rzeszowskiego oraz "Kapela 50 plus" działająca przy GOK w Miejscu Piastowym, która poprowadziła nas przez lata 70, 80, 90 ubiegłego stulecia prezentując szlagiery, oraz mniej znane utwory tamtych lat.

piknik w Targowiskach

W godzinach wieczornych na scenie pojawił się zespół "Zbrucz" z Ukrainy. W skład tego zespołu, który liczy ponad 50 osób wchodzą profesjonalni muzycy i tancerze zatrudnieni w Filharmonii Tarnopolskiej. W Targowiskach grupa artystów wystąpiła w okrojonym składzie. Para taneczna wystąpiła w oryginalnych strojach ludowych charakterystycznych dla każdego układu i z prawdziwym kunsztem wykonała ukraiński taniec ludowy - kazaczok, zakarpacki taniec ludowy - dembotaniec oraz tańce gruzińskie i cygańskie. Podczas godzinnego koncertu suity taneczne przeplatane były przebojami muzyki ukraińskiej i polskiej.

piknik w Targowiskach

Wieczorną zabawę pod gwiazdami pokrzyżowały troszkę opady deszczu, ale i tak wszyscy pozostali w dobrych nastrojach i bawili się, w rytmach zespołu Quatro.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Udostępnij ten artykuł znajomym: