W okresie wakacji Krośnieński Klub Szachowy Urania prowadził dla dzieci i młodzieży zajęcia z gier logicznych w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.
Wakacyjne zajęcia odbywały się w sali kawiarenki oraz świetlicy MOSiR gdzie spotykali się młodzi adepci "królewskiej gry", brydża i warcabów aby doskonalić swoje umiejętności i spędzić czas w zdrowej i przyjaznej atmosferze. Zajęcia połączone były z dodatkowym rozegraniem turniejów i konkursów.

klub Urania Krosno

Wakacje to czas dla młodych szachistów, warcabistów i brydżystów nie mniej pracowity niż każdy inny. Zawodnicy każdego niemal letniego dnia grają w jakimś turnieju w kraju lub za granicą. Mimo to znaleźli chwilę dla dzieci, które nie znają jeszcze od wewnątrz, a chciałyby zobaczyć jak wygląda ta "wylęgarnia talentów". Uczestnicy lipcowych spotkań sprawdzali swoje umiejętności, odkrywali ewentualne braki i niedociągnięcia, otrzymali wskazówki i porady co dalej, aby grać w gry logiczne coraz lepiej.

klub Urania Krosno

Zajęcia odbywały się w ramach projektu dofinansowanego z Gminy Krosno, która wspiera Krośnieński Klub Szachowy Urania w tego typu działaniach. W rozegranych turniejach sprawdzono umiejętności zawodników i zawodniczek, a na zakończenie wszyscy otrzymali nagrody, dyplomy, puchary, medale i upominki.

klub Urania Krosno

Większość uczestników zajęć to uczniowie krośnieńskich szkół. Zajęcia w szkołach będą kontynuowane w okresie szkolnym, w szkołach podstawowych nr 14, 15, 4 prowadzone są Szkolne Koła Szachowe.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

CAPTCHACODE_FORM_TEXT