Już w sobotę na Rynku w Krośnie odbędzie się wspólne czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego.
  
W najbliższą sobotę (2 września) na Rynku w Krośnie od godziny 16:00 odbędzie się wspólne czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego przez mieszkańców Krosna i nie tylko. Będzie to kolejna edycja akcji w ramach Narodowego Czytania.

Wydarzenie honorowym patronatem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Na lekturę Narodowego Czytania w głosowaniu internatów wybrane zostało w tym roku właśnie "Wesele" Wyspiańskiego.

Krośnieńska Biblioteka Publiczna włącza się do Narodowego Czytania po raz piąty, od pierwszej edycji w 2012 roku. Akcja ma na celu popularyzację czytelnictwa oraz wzmacnianie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury.
Warto również przynieść ze sobą egzemplarze swojej książki "Wesela", każdy kto weźmie udział w wydarzeniu, będzie mógł otrzymać pamiątkową pieczęć przesłaną przez Kancelarię Prezydenta.

Czytaniu towarzyszył będzie kiermasz książek "używanych" za 1 zł, akcja bookcrossingowa, a także specjalne atrakcje dla dzieci z książką w tle.