Nowe wejście na Starówkę i nowe miejsca parkingowe dla mieszkańców Krosna. W poniedziałek rozpoczyna się kolejna inwestycja poprawiająca wygodę pieszych i kierowców.
W poniedziałek (4 września) rozpoczynają się prace przy budowie prawie 60 miejsc parkingowych w obrębie starego miasta i zupełnie nowe wejście od ul. Fortecznej.

Jak wiadomo z remontem wiążą się utrudnienia w ruchu na ul. Wisłoczej, która będzie częściowo wyłączona dla ruchu. Przez kilka najbliższych dni niemożliwy będzie także skręt w ul. Wisłoczą od ul. Legionów oraz z ul. Wisłoczej w ul. Legionów w kierunku poczty głównej. Zamknięcie ul. Wisłoczej będzie kilkudniowym utrudnieniem związanym z przebudową sieci wodociągowej. Natomiast ul. Forteczna będzie całkowicie zamknięta przez cały czas trwania prac.

Inwestycja przewiduje budowę nowego parkingu na 56 miejsc dla samochodów, w tym 2 miejsca dla osób niepełnosprawnych. Wjazd na parking zaplanowano od ul. Fortecznej i ul. Legionów natomiast wyjazd będzie do ul. Fortecznej. Ulica będzie przebudowana na długości 57 m. Chodnik wraz ze schodami będzie oświetlany lampami ulicznymi.

parking

Natomiast schody na starówkę umożliwią przejście z ul. Franciszkańskiej na ul. Forteczną. Nowe przejście będzie mieć szerokość 2 m i 34 granitowe schody. Powstanie także fragment muru ceglanego oddzielającego nowy ciąg pieszy od ogrodu Ojców Franciszkanów.

schody Krosno

Całkowity koszt inwestycji to 877 tys. zł. i w całości będzie sfinansowana z budżetu miasta. Planowany termin zakończenia prac to lipiec 2018 r.