VII Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Krosna rozgrywany był indywidualnie i drużynowo.
Turniej drużynowy rozegrany został 3 czerwca w Sali Gimnastycznej MZS Nr 4 w Krośnie. Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 minut dla zawodnika.

Rywalizacja o pierwsze miejsce przebiegała głównie pomiędzy drużynami Urania MOSiR Krosno, GKSz Kornuty Gorlice, LUKS Burza Rogi oraz  UKS Rekord I Iwla. Ostatecznie  Mistrzostwo Ligi oraz okazały Puchar Prezydenta Miasta Krosna zdobyli goście z Gorlic - GKSz Kornuty Gorlice, wyprzedzając gospodarzy  z KKSz Urania I MOSiR Krosno oraz LUKS Burza I Rogi. Turniej drużynowy o Puchar Prezydenta Miasta Krosna prowadził sędzia klasy pierwszej  Marian Lorenc.

szachy

Natomiast w sobotę (12 sierpnia) w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie rozegrano indywidualny VII Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Krosna. Na starcie tegorocznego turnieju stanęło blisko 80 uczestników z wielu szachowych ośrodków w kraju i z Ukrainy.

Zawody przeprowadzono systemem szwajcarskim, na dystansie dziewięciu (w grupie OPEN obowiązywało tempo gry: 10-minut dla zawodnika +5 sekund na posunięcie) rund, kojarzenie komputerowe. Turniej był podzielony na 4 grupy zależnie od wieku i kategorii. Zorganizowano dodatkowo turniej szwajcarski dla dzieci do lat 7. Po 9 rundach najlepszy w grupie OPEN okazał się mistrz Mateusz Bobula przed mistrzem Danielem Frączkiem i mistrzem Arturem Roenko.

szachy

W grupie najmłodszych chłopców triumfował Paweł Sowiński przed Szymonem Dudą i Albertem Frydrykiem. Wśród dziewcząt wygrała Martyna Mansz przed Darią Kretowicz oraz Joanną Fic. W grupie Open w klasyfikacji kobiet zwyciężyła mistrzyni Olga Babij z Tarnopola (Ukraina) , najlepszą juniorką została Anna Winter a juniorem Antoni Kozak. W grupie zawodników do rankingu 1800 zwyciężyła Olga Czerepanowa z Ukrainy a młodzików do lat 12 Michał Guzik przed Katarzyną Uliasz i Izabelą Tokarz. Najmłodszą zawodniczką w turnieju była Julita Czerska z Krosna oraz Nikola Obal z Łękawicy.

Turniej przebiegał w sportowej atmosferze, pojedynki obfitowały w ciekawy przebieg i przebiegały na wysokim poziomie sportowym.