Jaka nazwa dla powstałego już ronda w pobliżu hipermarketów budowlanych Merkury Market i Leroy-Merlin oraz powstającej galerii handlowej VIVO! Krosno.
  
Do Urzędu Miasta wpłynął wniosek złożony przez stowarzyszenie Koliber, które zaproponowało nazwę dla istniejącego już ronda.

Jest to rondo, które powstało niedawno, łączące ul. Bieszczadzką z Drogą G w pobliżu hipermarketów budowlanych Merkury Market i Leroy-Merlin oraz powstającej galerii handlowej VIVO! Krosno. Wnioskodawcy nie chcą jednak nazywać tego ronda w sposób
odwołujący się do ważnych postaci czy wydarzeń historycznych. Zaproponowali aby rondo nosiło nazwę Ronda Przedsiębiorczości.

- Przedsiębiorczość to bardzo ważna cecha. To dzięki osobom przedsiębiorczym tworzą się nowe miejsca pracy, ludzie mogą zarabiać pieniądze a klienci otrzymywać potrzebne im towary i usługi, a lepszym miejscem by przedsiębiorczość w Krośnie uhonorować, byłaby chyba tylko jedna z ulic w pobliżu Specjalnej Strefy Ekonomicznej- mówi Maciej Krzywda, przewodniczący krośnieńskiego koła Stowarzyszenia KoLiber.

Wnioskodawcy w swoim piśmie wskazują również, że byłoby to pierwsze w Polsce miejsce które zostało nazwane w ten sposób co przyczyniłoby się do jeszcze większego rozgłosu Krosna w kraju oraz na korzyści wizerunkowe.