Ulicami Krosna i okolicznych miejscowości przejechał V Rowerowy Rajd Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego.
  
W sobotę 9 września w Światowy Dzień Pierwszej Pomocy odbyła się V edycja Rajdu Rowerowego Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego.

Trasa wiodła z Krosna do Łęk Strzyżowskich i z powrotem do Krosna. Start rajdu nastąpił tradycyjnie z krośnieńskiej starówki, a cała trasa miała długość 58 km.

Rowerowy Rajd Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego

Pierwszy rajd odbył się na trasie Krosno - Wojkówka. - Idea rajdu jest bardzo szczytna, chcemy promować honorowe krwiodawstwo i ideę oddawania szpiku kostnego. W naszej gminie to nie jedyna impreza związana z dobroczynnością, każdego roku nagradzamy strażaków oddających honorowo krew, uczestniczymy w Podkarpackiej Pielgrzymce Honorowych Dawców Krwi do Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej - mówi Wójt Gminy Wojaszówka Sławomir Stefański.

Rowerowy Rajd Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego

Miejsce startu rajdu też nie jest przypadkowe. - To reprezentacyjna część Krosna i naszego powiatu, gdyż w Rynku znajduje się Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża. Mamy wsparcie w osobie Prezydenta Miasta Krosna, a jednym z uczestników sobotniego rajdu był Zastępca Prezydenta Bronisław Baran - dodał Sławomir Stefański.

Wójt Gminy Wojaszówka Sławomir Stefański

Metę usytuowano przy domu strażaka w Łękach Strzyżowskich, wcześniej jednak wszyscy jego uczestnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie na punkcie widokowym przy przysiółku Podlesie. O bezpieczeństwo w czasie rajdu dbali strażacy ochotnicy z miejscowości przez które przebiegał rajd.

Organizatorem przedsięwzięcia był Polski Czerwony Krzyż w Krośnie, Wójt Gminy Wojaszówka, Krośnieńskie Towarzystwo Cyklistów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: