W środę 13 września dziennikarze mogli się przekonać jak wygląda na nieco ponad dwa tygodnie przed otwarciem kino Helios w Krośnie.
Będzie to czwarte kino sieci Helios na Podkarpaciu, po Rzeszowie gdzie są dwa kina i Przemyślu. Piąte kino zostanie otwarte jeszcze w tym roku w Stalowej Woli.

Kino Helios Krosno

Na nieco ponad dwa tygodnie przed otwarciem (29 września) prace kinotechniczne są na bardzo zaawansowanym etapie. Zawieszone są nowoczesne ekrany kinowe a we wszystkich salach zamontowane są komfortowe fotele. Łącznie w 4 salach znalazło się ponad 800 miejsc a największa sala będzie miała ich 272, w tym aż 22 wygodne kanapy.W każdej ze sal znajdują się dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach. Dzięki temu, że budynek galerii jest jednokondygnacyjny będą mogli oni samodzielnie wjechać i wyjechać z sali.

Helios Krosno

Kino Helios w Krośnie zaoferuje najlepsze wrażenia w oglądaniu filmów spełniające najwyższe standardy, również w prowadzeniu kina. W każdej z 4 sal znajdą się najnowszej generacji projektory Christie 4K oraz najwyższej światowej jakości ekrany do projekcji 2D i 3D. W kinie zawita także technologia DepthQ z niestandardowymi okularami 3D, które po zakupie będzie można wziąć do domu i korzystać z nich przy następnych wizytach w kinie.

Mariusz Bobek - Dyrektror kina Helios w KrośnieMariusz Bobek - Dyrektror kina Helios w Krośnie

Repertuar krośnieńskiego kina Helios poznamy wkrótce a dedykowana strona internetowa kina poprzez którą będzie możliwość zakupu biletu uruchomiona zostanie już w najbliższy piątek.

Poza regularnym repertuarem w Kinie Helios Krosno organizowane będą wyjątkowe seanse w ramach Projektów Specjalnych: Kino Kobiet, Nocne Maratony Filmowe, Filmowe Poranki oraz Kultura Dostępna.

Kino Helios Krosno

Kino zaoferuje widzom promocje cenowe takie jak Tanie Wtorki, podczas których bilety na wszystkie wtorkowe seanse będą dostępne dla każdego w korzystnych cenach czy atrakcyjne zniżki w ramach Programu Karta Dużej Rodziny.