23 interwencje związane z silnym wiatrem odnotowali strażacy na terenie Krosna i powiatu Krośnieńskiego. W całym województwie było ich blisko 130.
Ostatnia doba była bardzo pracowita dla strażaków. Pierwsze zgłoszenie związane z usuwaniem skutków silnych wiatrów pojawiło się około godz 7 rano, w Miejscu Piastowym strażacy z JRG Krosno wspomagani przez miejscowych ochotników usuwali z drogi gminnej i chodnika powalone drzewo.

- Ogółem odnotowano 23 zdarzenia związane z usuwaniem skutków silnego wiatru, gdzie w głównej mierze usuwano powalone czy nadłamane drzewa i gałęzie. Najwięcej, bo 16 interwencji odnotowano na terenie miasta Krosna - informuje bryg. Mariusz Kozak, Naczelnik Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego KM PSP w Krośnie.
Przytacza również kilka interwencji: przy ul. Decowskiego złamane drzewo przerwało linie energetyczną i telefoniczną, przy ul. Podwale wiatr wywrócił drzewo, które oparło się o pomnik przy budynku poczty a przy ul. Żeromskiego wiatr uszkodził część poszycia dachowego na budynku mieszkalnym. Na szczęście w zdarzeniach tych nie było osób poszkodowanych i nie doszło do dużych zniszczeń w obiektach.

interwencje strażaków

W całym województwie w ciągu jednej doby zanotowano blisko 130 interwencji. - Najwięcej zdarzeń odnotowaliśmy w powiatach krośnieńskim, rzeszowskim, jasielskim i leskim - informuje z kolei mł. bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

silne wiatry

Ogółem w działaniach związanych z usuwaniem skutków silnych wiatrów na terenie Krosna i powiatu krośnieńskiego wzięło udział 5 pojazdów i 76 strażaków z JRG PSP Krosno oraz 9 pojazdów i 41 strażaków z jednostek OSP.